Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Jeni ekstrovert apo introvert?

prej Thu 23 Sep 2010 - 23:52
Si do ta pershkruanit veten tuaj?

Ekstrovert ---Njerez qe u pelqen te ken shoqeri te madhe, te flasin teper, argetohen pa limit, dhe natyre shume entuziaste. Ekstrovertet kan me teper enregji kur jan te rrethuar nga njerez te tjere. Nese jan vetem ata merziten teper, dhe veniten, nuk jan tipa qe u pelqen vetmia

Introvert---Njerez qe i shmangen aktiviteteve ku ka shume zhurme, njerez. Ata gjejne me shume kenaqesi ne te lexuar,
pikturuar apo dhe ne te shkruar. Atyre u pelqen me teper koha qe kalojne kur jan vetem duke u marr me gjerat e tyre se sa koha qe kalojne ne grup me persona te tjer

por kemi dhe nje grup te trete qe quhet

Ambivert---Njerez qe bien 50% ne kategorine e pare dhe 50% ne kategorine e dyte. Nje person ambivert ndjehet komod dhe ne prani me njerez te tjere, dhe kur do te kaloje kohe vetem


Jeni ekstrovert apo introvert? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi