Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Peru, u bë nënë, që në moshën ...5 vjeçare Empty Peru, u bë nënë, që në moshën ...5 vjeçare

Thu 5 Jul 2012 - 19:32
Peru, u bë nënë, që në moshën ...5 vjeçare 5609678-vjeçarja nga Peruja, Lina Medina mbeti shtatzënë që në moshën 5 vjeçare.

Sezoni i periodave të saj filloi që në moshën 3 vjeç dhe në moshën 4 vjeçare filloi t’i rritet gjoksi. Një vit më vonë vajza u dërgua në spital, për shkak se barku i saj rritej nga dita në ditë.

Doktor Gerardo Lozara, i cili e vizitoi tha se vajza e mitur ishte në muajin e shtatë të shtatzënisë. Babai i saj u arrestua si i dyshuari kryesor për këtë rast.

Vajza pak muaj më vonë lindi djalin e saj, por ai vdiq në moshën 40-vjeçare nga një sëmundje në palcën e eshtrave.

Lina jeton vitet e fundit të jetës së saj bashkë me bashkëshortin dhe fëmijën e saj të dytë dhe refuzon të japë intervistë lidhur me këtë rast.

Rasti është përshkruar si një fenomen i rrallë dhe nuk ka gjetur ende nje shpjegim. Lina ka fituar një vend në librin Guinness, si nëna më re dhe me e shkurtër në botë.
(an.jo/Balkanweb)
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Peru, u bë nënë, që në moshën ...5 vjeçare Empty Re: Peru, u bë nënë, që në moshën ...5 vjeçare

Fri 6 Jul 2012 - 18:02
Peru, u bë nënë, që në moshën ...5 vjeçare Linamedina001

Peru, u bë nënë, që në moshën ...5 vjeçare Linamedina01

Peru, u bë nënë, që në moshën ...5 vjeçare LINA-MEDINA02

Peru, u bë nënë, që në moshën ...5 vjeçare LinaMedina03
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi