Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kjo vajzë është 54 centimetra e gjatë

prej Sat 14 Jul 2012 - 15:50
Kjo vajzë është 54 centimetra e gjatë Vajza-e-vogelKjo është një vajzë tre vjeçare e cila besohet të jetë më e shkurtra në botë pasi është vetëm 54 centimetra. Xiao Xiao peson vetëm 2.5 kilogram dhe mjekët në Huaihua të Kinës besojnë se një mutacion gjenetik ka ndaluar rritjen e mëtejshme të saj. Nëse ajo nuk do të rritet më tej do të mund të marrë kurorën e personit më të shkurtër në botë. Një pozicion të tillë e mban aktualisht një 72 vjeçar nga Nepali, Chandra Bahadur Dangi që është 54.6 centimetra.
Kjo vajzë është 54 centimetra e gjatë Xiao-Xiao-532a_1546542aKjo vajzë është 54 centimetra e gjatë Xiao-Xiao-532_1546543a


Kjo vajzë është 54 centimetra e gjatë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi