Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Hardhuca e rralle afrikane qe ngjan me Spider-Man

prej Tue 17 Jul 2012 - 15:42
Hardhuca e rralle afrikane qe ngjan me Spider-Man Lucertola-spider-manKeni pare ndonjehere hardhuce afrikane? Mbase nuk ju ka rene rasti te shihni ndonje te tille, pasi ajo ngjan me spider-man. Nuk behet fjale per ndonje ekzagjerim dhe kete e tregon foto lart.

Kjo kardhuce ekziston vertete dhe nuk eshte frut i artficializmit, eshte vertete blu dhe e kuqe dhe gjendet ne Kenya, ne rezerven Masai Mara. Behet fjale per nje zvarranik te rralle, me nje ngjashmeri me spider-man.

Ajo eshte e shkathet tamam si spider-man. Kjo foto me qendrimin si spider-man eshte shkrepur nga Cassio Lopes, nje turist brazilian qe gjendej ne safari pikerisht ne rezerven e Kenyas. Sigurisht qe eshte kenaqur kur ka pare se hardhuca ka marre pikerisht pozen e spider-man.

Ngjashmeria eshte e jashtezakonshme dhe hardhuca qe nuk do shume te ekspozohet ne shikimet e turisteve, po ngrohej ne diell mni nje shkemb. Me pas kur pa turma turistesh qe po e shihnin u fsheh menjehere, por Cassio arriti ta fotografonte perpara.

Emri shkencor i kesaj hadhuce te vecante eshte 'Agama mwanzae", eshte pjesetare e familjes se agamideve. Hardhuca e ka origjinen nga Tanzania, nga Ruanda dhe Kenya dhe mund te arrije deri ne 32 cm madhesi.


Hardhuca e rralle afrikane qe ngjan me Spider-Man Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi