Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Këto formacione shkëmbore duket sikur janë pikturuar

prej Tue 17 Jul 2012 - 19:11
Kur sheh këto pamje të mrekullueshme, mendja të shkon se dikush është ulur dhe ka pikturuar. Por pamjet janë reale dhe këto formacione shkëmbore gjenden në Kinë, në provincën Gansu.

Zona është mjaft popullore për turistët, që vijnë këtu për të shijuar panoramën spektakolare.

Ky formacion shkëmbor është unik në botë. Ai i përket një tipi të gjeomorfologjisë petrografike që gjendet vetëm në Kinë.

Kjo zonë është futur në listën e trashëgimive natyrore në vitin 2010.
Këto formacione shkëmbore duket sikur janë pikturuar 183Këto formacione shkëmbore duket sikur janë pikturuar 256Këto formacione shkëmbore duket sikur janë pikturuar 355Këto formacione shkëmbore duket sikur janë pikturuar 450Këto formacione shkëmbore duket sikur janë pikturuar 542Këto formacione shkëmbore duket sikur janë pikturuar 634Këto formacione shkëmbore duket sikur janë pikturuar 634Këto formacione shkëmbore duket sikur janë pikturuar 727
B..tema


Këto formacione shkëmbore duket sikur janë pikturuar Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Këto formacione shkëmbore duket sikur janë pikturuar

prej Tue 17 Jul 2012 - 19:58
uuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuu jane te verteta?????????.........mrekullia vet


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi