Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Supermodele, edhe pse pa këmbë! (foto) Empty Supermodele, edhe pse pa këmbë! (foto)

Fri 31 Aug 2012 - 2:25
Message reputation : 100% (1 vote)
Supermodele, edhe pse pa këmbë! (foto) Modele21-300x255Nuk do ta besoni, por është më se e vërtetë. Vajza që shikoni në fotografi, në profesion është modele, aktore dhe atlete. Por nga dallon Aimee Mullins nga modelet e tjera?

Ajo i ka këmbët e prera nga gjuri e poshtë. U detyrua t’i priste, pasi sipas mjekëve, kockat e këmbëve kishin pësuar anomali dhe nuk ishin në gjendje të zhvilloheshin.

Por gjithsesi, ajo ia doli për të hyrë në listën e 50 njerëzve më të bukur në botë!Aimee si pjesë të gardërobës, ka edhe një duzinë me këmbë, p.sh. këmbë prej cheetah për të vrapuar apo këmbë prej silikoni për t’u shfaqur në publik. Këto të fundit ngjajnë si origjinale, pasi nuk i mungojnë damarët apo edhe folezat e qimeve.

Kur u pyet se si ndjehej, Amy u shpreh: “Pamela Anderson ka më shumë pjesë të shtuara në trupin e saj. Atëherë, përse duhet të quhem unë invalide?”.

Aimee mund ta ndryshojë gjatësinë e saj nga 173 cm në 183 cm, në varësi të këmbëve që përdor… /alb-observer.com/Supermodele, edhe pse pa këmbë! (foto) Modele3Supermodele, edhe pse pa këmbë! (foto) Modele4Supermodele, edhe pse pa këmbë! (foto) Modele5Supermodele, edhe pse pa këmbë! (foto) Modele6Supermodele, edhe pse pa këmbë! (foto) Modele9
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi