Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zvicra i frikësohet Shqipërisë

prej Mon 10 Sep 2012 - 2:14
Zvicra i frikësohet Shqipërisë Zvicra_albania-300x240Përfaqësuesja Shqiptare duket se i ka “futur frikën’ kundërshtarit të radhës, Zvicrës. Golat e shënuar si dhe tensioni dhe mbështetja e madhe që do të kenë kuqezinjtë e De Biazit, pikërisht në Lucern të Zvicrës, për vetë faktin se si kur herë më parë në këtë ndeshje do të ketë edhe 5 shqiptarë të tjerë që luajnë nën radhët e Zvicrës, i ka bërë zviceranët të mendohen mirë para ndeshjes.

Në një konferencë për shtyp, kapiteni i skuadrës Gohkan Inler, do të shprehej:

“Unë i vlerësoj shumë shqiptarët. Janë shumë agresivë dhe luajnë në grup. Por besoj se çelësi ynë nuk do të jetë forca e lojtarëve shqiptarë, por ajo që do të hedhim ne në fushën e lojës, ajo që mund të bëjmë ne. Duhet ta pranojmë që ky grup është i paparashikueshëm, kushdo mund të mundë këdo. A jemi favoritë? Do t’i marrim ndeshjet me radhë”.

Ndërsa për pjesëmarrjen e lartë të shqiptarëve në stadium, ai tha: “A do të kenë avantazh shqiptarët nga tifozët e tyre në stadium? Nuk di ta them. Me sa di unë, luajmë ende në Zvicër…”. /alb-observer.com/


Zvicra i frikësohet Shqipërisë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Zvicra i frikësohet Shqipërisë

prej Wed 12 Sep 2012 - 21:27
Tallet Zvicra, ndaj fitoi 2-0!!!


Zvicra i frikësohet Shqipërisë 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi