Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Everett, ikona gay kundër Elton John Empty Everett, ikona gay kundër Elton John

Wed 19 Sep 2012 - 9:01
Everett, ikona gay kundër Elton John Rupert-Everett

“S’ka asgjë më të keqe për një fëmijë se sa të rritet nga dy prindër meshkuj”. Kjo ka qenë deklarata e Rupert Everett, aktori britanik i shndërruar në ikonë të komunitetit homoseksual, pas shfaqjes haptazi të bindjeve seksuale.

Everett, 53-vjec i bërë i famshëm në rolin e tij në filmin e vitit 1996 “Martesa e mikut tim më të mirë”, përkrah Julia Roberts dhe Cameron Diaz, nuk përmendi emra në deklaratën e tij, por ishte mëse e kuptueshme që ‘thumbimi’ shkoi për Elton John. Këngëtari homoseksual britanik birësoi Zachary-n, i angazhuar ta rrisë bashkë me partnerin e tij, David Furnish.

“Është e vështirë rritja e një fëmije kur ka dy prindër të famshëm, imagjino sa e vështirë duhet të jetë kur këta dy prindër janë homoseksualë?”, tha Everett.

Megjithatë, Sir Elton John nuk është i vetmi “baba-nënë” i famshëm. Miguel Bose, 56 vjec birësoi 2 binjakë të lindur një vit më parë, dhe po dy binjakë (nga 4 vjeç) po rrit Ricky Martin.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi