Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Biznesmeni që shkon në punë duke… fluturuar Empty Biznesmeni që shkon në punë duke… fluturuar

Wed 26 Sep 2012 - 12:18
Biznesmeni që shkon në punë duke… fluturuar Xheti

Jeremy Paxton është një person i cili nuk shkon në punë si gjithë të tjerët, duke ecur, me makinë, autobus apo biçikletë. Biznesmeni britanik fluturon me xhetin e tij të personalizuar, të njëjtë në ato që shihen në filmat fantastiko-shkencorë.
Aparati i tij përdor ujin për tu ngritur deri në 10 metra lartësi dhe arrin shpejtësinë maksimale 40 km/h.
51-vjeçari e ka blerë aparatin e prodhuar në Gjermani për 115 mijë sterlina, me të cilat mund të blesh një Aston Martin V8 Vantage.
“Jam i pari britanik që blen një xhet të tillë. Thjesht më pëlqejnë mënyrat e ndryshme të transportit, jo vetëm të lëviz me makinë sepse në këtë rast mund të bllokohesh në trafik. Ndonjëherë marr edhe trenin dhe deri tek stacioni shkoj me varkën time. Kam edhe patentën për pilot avioni dhe helikopteri, kështu që pse të mos fluturoj me xhet”, shprehet Paxton për ‘Daily Mail’.
Biznesmeni që shkon në punë duke… fluturuar Xheti
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Biznesmeni që shkon në punë duke… fluturuar Empty Re: Biznesmeni që shkon në punë duke… fluturuar

Wed 26 Sep 2012 - 12:29
ky e paska zgjedh problemin e udhtimit hahaha
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi