Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kjo është makina më e ulët në botë (FOTO)

prej Fri 28 Sep 2012 - 2:32
Mund të duket si një lodër, por nuk është e tillë.

Edhe pse është e lartë vetëm 45.2 centimetra, ajo ka të drejtë të jetë në rrugë njësoj si veturat, autobusët dhe kamionët.

Mirai, që në japonisht do të thotë e ardhmja, ka hyrë në librin e rekordeve Gines si makina më e ulët në botë.

Ajo është krijuar nga nxënësit dhe mësuesit e një shkolle të mesme në Asakuchi, Japoni.

Ecën me bateri dhe përbërësit e motorit i ka marrë nga kompania CQ, që prodhon makina të vogla në Japoni.

Kurse shasia, trupi, amortizatorët, sistemi i drejtimit, dritat dhe sedilja janë përgatitur nga gjimnazistët dhe mësuesit e tyre.
Kjo është makina më e ulët në botë (FOTO) 1141Kjo është makina më e ulët në botë (FOTO) 2113Kjo është makina më e ulët në botë (FOTO) 3111


Kjo është makina më e ulët në botë (FOTO) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi