Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

NASA befasohet! Curiosty fotografon një antropoid në Mars! (video) Empty NASA befasohet! Curiosty fotografon një antropoid në Mars! (video)

Mon 1 Oct 2012 - 16:45
NASA befasohet! Curiosty fotografon një antropoid në Mars! (video) Nasa2NASA befason përsëri!
Ose diçka tjetër po ndodh me Curiosity…!!!
Një figurë e çuditshme, citon alb-observer.com, e cila tregon imazhin e një njeriu apo antropoidi, i cili i qëndron pranë robotit të NASA-s Curiosity Rover, i cili aktualisht po eksploron Marsin.

Në figurë duket qartë që një njeri po prek Mars Rover, ose më mirë kapet në profil teksa po përkulet të prekë robotin Curiosity.
Hija e antropoidit duket sikur është përkulur mbi Mars Rover dhe po e inspekton atë!
Madje mund të themi me siguri se ai është i pajisur me aparatura dhe pajisje “astronautësh”, kjo duket qartë dhe në figurë.
NASA befasohet! Curiosty fotografon një antropoid në Mars! (video) NASA-1
Mos vallë kemi të bëjmë me një provë që NASA ka dërguar dhe astronaut në Mars duke mashtruar mbarë botën, apo mos vallë është një marsian kureshtar?!/alb-observer.com/
Mos vallë kemi të bëjmë me një iluzion optik?

Imazhi i mësipërm është “kapur” nga lenta e Navcam: (NAV_LEFT_A), që gjendet e instaluar në trupin e robotit Curiosity dhe është shkrepur më 26/09/2012 në orën 13:59:04 UTC.

Për më shumë detaje n ndiqni videon në vijim:
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi