Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Nis “The Voice of Albania”

prej Fri 5 Oct 2012 - 11:48


Në edicionin e tij të parë ka qenë padyshim një nga programet më të ndjekura dhe më të dashura për publikun. "The Voice of Albania" vjen sërish me gjithë madhështinë dhe ngjyrat e tij në ekranin e Top Channel çdo të premte mbrëma.

Sipas autorit Rezart Aga, spektakli muzikor nuk do të zhgënjejë as këtë herë duke sjellë edhe më shumë surpriza, zërat më të mirë, por edhe risi që do ta bëjnë këtë program tepër tërheqës dhe interesant për publikun.

“Është bërë një punë e jashtëzakonshme për ta risjellë ndryshe këtë show. Do të dëgjojmë zera të mrekullueshëm. Në netët finale secili trajner do të ketë 5 konkurentë”, tregon Aga.

Skenografia, megjithëse ka ruajtur elementet e patentës ndërkombëtare, serviret këtë herë e përmirësuar me elementë të rinj të ndriçimit dhe të skenës nga skenografi Fatmir Minga.

“Konkurentët do të hipin në skenë me historinë e tyre dhe shtypja e butonit do të jetë edhe më e vështirë për jurinë”, shprehet Rezart Aga.

Konkurentët do të përballen me të njëjtën juri: Elton Deda, Alma Bektashi, Sidrit Bejleri dhe Miriam Cani.

“The Voice” vjen edhe në këtë edicion nën drejtimin e Ledion Liços si një spektakël i mbushur me emocione dhe të papritura. Regjia i është besuar sërish Ergys Lubonjës.

Ky realizim ka sjellë në Tiranë edhe një ekip xhirimi të televizionit të njohur gjerman “Pro7”.

Miriam Cani, pjesë e jurisë, shpjegon: “Ky televizion ka ardhur për të parë nivelin e talenteve shqiptarë dhe janë befasuar për mirë.”

Gazetarët e kanalit “Pro7” po realizojnë një reportazh mbi versionin shqiptar të "The voice" si dhe pjesëmarrjen e Miriam Canit në këtë spektakël.
*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Nis “The Voice of Albania” N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi