Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

NASA: Gati plani për të mbijetuar…! Çfarë pritet të ndodh? (video) Empty NASA: Gati plani për të mbijetuar…! Çfarë pritet të ndodh? (video)

Sun 7 Oct 2012 - 14:27
NASA: Gati plani për të mbijetuar…! Çfarë pritet të ndodh? (video) NASA-300x237Që nga 9 qershori në sajtin zyrtarë të NASA-s, është publikuar një video e cila përfshin mesazhin e Drejtorit të saj të Përgjithshëm, në të cilën ai udhëzon dhe u këshillon punonjësve të NASA-s, që çdo njëri prej tyre të ketë një projekt-plan në rast emergjence!
Për çdo vit, citon alb-observer.com, kryen ushtrime të ngjashme (ushtrime të masës) në SHBA, nga organizata qeveritare, por kurrë[ vetë NASA nuk kishte avancuar në metoda të tilla për informimin dhe këshillimin e personelit kësaj. Përshtypje të bënë gjithashtu, edhe fakti se drejtori ekzekutiv i NASA nuk u mjaftua vetëm në informimin e zakonshëm me e-mail, siç dhe ndodhte nga hera, por këtë radhë ata e publikuan videon në sajtin zyrtarët të NASA-s. Ndoshta qëllimi ishte/është që të bëhet e ditur për gjithkënd.
Të gjithë treguesit, udhëheqin në përfundimin se diçka presin të ndodh. Diçka të fuqishme dhe shumë të vështirës për ta përballuar. Nuk shpjegohet ndryshe, kaq shqetësim, që dita-ditës merr përmasa edhe më zyrtare.
Ndiqni videon në vijim dhe çdo kush prej jush të nxjerr konkluzionet e tija, pasi nuk mund të bëhet n ndryshe, kjo lloj propagande, e cila dita-ditës po bëhet edhe më zyrtare dhe po bëhet e qasshme për të gjithë, atëherë vetëkuptohet se diçka do të ndodh, ose po “gatuhet” që të ndodh!/alb-observer.com/
Më shumë detaje në video:
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi