Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Miqte dhe dashuria............

prej Sun 14 Oct 2012 - 14:38
Cdo ere gjen nje pluhur qe ta ngreje.
Cdo enderr gjen nje shiprt ku te jetoje...
Cdo rrezim gjen nje shprese qe do realizohet...


E vetmja gje qe nuk gjindet kollaj eshte nje miqesi e bukur ...



Mesuam te fluturojme si zogjte dhe te notojme si peshqit ...
Por harruam dicka shume te thjeshte...

A dime te jetojme si NJEREZ?

I pasur:Nuk I thuhet atij qe zoteron pasuri por atij qe zoteron ZEMER te PASUR.
Atij qe I mungon pasuria e ZEMRES, sado pasuri te kete prape I varfer ngelet..
Dhe ai qe e ka ZEMREN te pasur sado I varfer te jete ne syte e te gjitheve eshte I mrekullueshem.



Nese nuk keni miq per t'i ndare gjerat e mira s'ka kuptim ti keni ato.

Mik eshte ai qe te do edhe kur s'ka asnje per tu dashur.
Edhe ne kohen kur nuk te gjindet njeri qe te te perqafoje ai duhet te te perqafoje. Edhe ne kohet kur nuk mund te mbeshtetesh njeri ai mbeshtetet tek ti. Atij qe I themi mik duhet te jete fanatik edhe kur e gjithe bota te merzisin ai duhet te te jape. Kur merr lajme te mira kercen bashke me ty dhe kur ti qan duhet te qaje bashke me ty, por me shume se te gjitha miku duhet te jete matematicien!
Duhet te shumezoje gezimin....
Duhet te pjestoje h! idherimin....
Duhet te zbrese te kaluaren......
Duhet te mbledhe te ardhmen….
Duhet te llogarise nevojat ne thellesine e zemres....
Dhe duhet te jete gjithmone me e madhe se te gjithe pjeset.


PER MIQTE E MEDHENJ QE KANE GJITHMONE VEND PER DASHURI NE ZEMRAT E TYRE .


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi