Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ? Empty Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ?

Mon 22 Oct 2012 - 21:09
Kam pare shume emisjone ku pasaniket ndihmojne te varferit duke ju permisuar jeten ne shume aspekte, duke ju blere shtepi, duke ju siguruar pune, duke ju lidhur nje pension e shume menyra te tjera per ti stabilizuar. Ne emisionet dhe dokumentaret e tjere qe kam pare per fen e paqes dhe te ndihmes, kam vene re se 90% e financimeve shkojne vetem per ndertimin e xhamive, apo duke shtuar lluksin , makinat apo shetitjet turistike te imamve. ( bile pa pasur aspak turp, dalin ne tv te ulur ne nje akomodim mijra eurosh , nderkohe qe jasht atij akomodimi, njerzit nuk kan te hane )

Ja nje raport i fresket

Sipas raportit të fundit të OKB-së për uri, që është publikuar këtë muaj, afro 870 milionë njerëz në botë, ose një në tetë vetë, në periudhën 2010-2012, ka vuajtur nga mungesa kronike e ushqimit.

Sipas raportit, pjesa më e madhe e të uriturve, që janë afro 852 milionë, jetojnë në vendet në zhvillim, ndërsa 16 milionë njerëz, që nuk janë të ushqyer mirë, jetojnë në vendet e zhvilluara.

Tani une dua te diskutoj per Shqiperine dhe Shqiptaret. Kam shume deshire te di se ku ven financat e xhamive dhe xhizja e besimtarve

Per te mos folur pastaj per hadithin qe Zoti i ka caktuar rrisk kujdo (nderkohe miljona femije dhe te rritur vdesin per buke) Por le te ngelemi te ne njerzit... Ku jane besimtaret me detyrimet e tyre humane ? A po i cojne parat dem , duke ju shtuar pasurin imameve, duke shpresuar qe ato para (xhize) shkojne ne vendin e duhur ?
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ? Empty Re: Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ?

Mon 22 Oct 2012 - 21:34
cne qe hapin kaq tema per fen myslymane?
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ? Empty Re: Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ?

Tue 23 Oct 2012 - 9:09
Shqiptare shkruajti:
Tani une dua te diskutoj per Shqiperine dhe Shqiptaret. Kam shume deshire te di se ku ven financat e xhamive dhe xhizja e besimtarve

Per te mos folur pastaj per hadithin qe Zoti i ka caktuar rrisk kujdo (nderkohe miljona femije dhe te rritur vdesin per buke) Por le te ngelemi te ne njerzit... Ku jane besimtaret me detyrimet e tyre humane ? A po i cojne parat dem , duke ju shtuar pasurin imameve, duke shpresuar qe ato para (xhize) shkojne ne vendin e duhur ?

qudi kur vie pune tek islami dikujt i kujtohet qe ne bote paska varferi, ndersa ata harrojne qe vetjane ata qe po e shkaktojne kete varferi siq eshte vet OKB-ja,
qudi, kur muslimanet ndertojne xhamia dikujt i dhimbsen te varferit ndersa kur ata shkojne dhe zhvillojne luftra atje dhe shkatrrojne shtete te tera duke e zbute varferi kjo seshte pa fije turpi.
qudi kur muslimanet shkojne ne haxh dikuj i bien ne mend se ato par e me mire kish me qene me i a dergu te varferve ndersa kur vie koha e puhsimeve verore keta burra te mrie shkojne vet ne pushime dhe e zgjedin vendin ndersa po i harrojne te varferit ! shume qudi!

kur kryetaret apo imamet e xhamiave paksan veture te mire qenka habi ndersa kur politikanet voziten me vetyra qe te habisin ata po ben.
sa shume kemi arrite te nje hipokrizi ky populli yne apo me mire me thene nje urrejte e madhe ndaj islamit.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ? Empty Re: Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ?

Tue 23 Oct 2012 - 9:47
Shqiptare shkruajti:Kam pare shume emisjone ku pasaniket ndihmojne te varferit duke ju permisuar jeten ne shume aspekte, duke ju blere shtepi, duke ju siguruar pune, duke ju lidhur nje pension e shume menyra te tjera per ti stabilizuar. Ne emisionet dhe dokumentaret e tjere qe kam pare per fen e paqes dhe te ndihmes, kam vene re se 90% e financimeve shkojne vetem per ndertimin e xhamive, apo duke shtuar lluksin , makinat apo shetitjet turistike te imamve. ( bile pa pasur aspak turp, dalin ne tv te ulur ne nje akomodim mijra eurosh , nderkohe qe jasht atij akomodimi, njerzit nuk kan te hane )

Ja nje raport i fresket

Sipas raportit të fundit të OKB-së për uri, që është publikuar këtë muaj, afro 870 milionë njerëz në botë, ose një në tetë vetë, në periudhën 2010-2012, ka vuajtur nga mungesa kronike e ushqimit.

Sipas raportit, pjesa më e madhe e të uriturve, që janë afro 852 milionë, jetojnë në vendet në zhvillim, ndërsa 16 milionë njerëz, që nuk janë të ushqyer mirë, jetojnë në vendet e zhvilluara.

Tani une dua te diskutoj per Shqiperine dhe Shqiptaret. Kam shume deshire te di se ku ven financat e xhamive dhe xhizja e besimtarve

Per te mos folur pastaj per hadithin qe Zoti i ka caktuar rrisk kujdo (nderkohe miljona femije dhe te rritur vdesin per buke) Por le te ngelemi te ne njerzit... Ku jane besimtaret me detyrimet e tyre humane ? A po i cojne parat dem , duke ju shtuar pasurin imameve, duke shpresuar qe ato para (xhize) shkojne ne vendin e duhur ?

Shqiptare ju paska hy uji nen kemb .!! mos ban panik kote me vjen shum mire qe ju paske hy ketyre studimeve shpresoj qe ke me e gjet te verteten shum shpjet...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ? Empty Re: Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ?

Tue 23 Oct 2012 - 11:42
Hapse e temes tjeter her kur don me postu ni tem na sjell burimin se ka po i merr kto berlloqka,ose deshmo se ti je autore e ktyre temave

A eshte kjo propagand a jo.
Ku jeni ju disa qe po thoni ne po perapemi propaganda.
Ne ja deshmojm i se nuk jeni kerkah.
Shihet pra se sa ju mundon e verteta.



Per tem,ky far qurani qe eka shkru ket shkrim ,MOS E KA PAS FJALEN PER SHTETIN QE DERDHEN MILJONA E POPULLI NUK KAN BUK PER ME NDGREN,APO E KA FJALEN QE IPEN 2 EURO NE VIT.



Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ? Empty Re: Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ?

Tue 23 Oct 2012 - 11:47
Me se miri e tregon kjo video se ku shkojn parat qe tubojn hoxhaallret ne per xhamia..
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ? Empty Re: Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ?

Tue 23 Oct 2012 - 11:48
Pastaj ja edhe kjo ! vecanerisht kur flasim per ne Shqiperi..
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ? Empty Re: Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ?

Tue 23 Oct 2012 - 11:50
pastaj ja edhe ne Kuks.
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ? Empty Re: Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ?

Tue 23 Oct 2012 - 16:47
Aq sa di une parate qe mblidhen ne xhamija shkojne per shenzimet e xhamise sic jane ; rryma,uji etj.. Por tek ne marrin para per hoshen neper shtpi e kete e quajne Haku i Hoxhes.. Dmth qe me ato para paguhet hoxha per sherbimin e bere, e nqs se nuk i jep ato para atehere nese vdes dikush nga familja, hoxha nuk ia bene Amin dhe nuk vorroset ai person..

E bera nje sqarim pak te vogel ndoshta per disa nuk eshte i sakt por ne vendin tim per keto gjera mblidhen parat ne xhami..

Xhamia sikurse edhe Kisha jane shtepia e Zotit.. Mos i perzieni keto gjera me punete e ffliquara qe bene shteti.. Se shteti po te mos vjedhte miljonat sot askush nuk do te ishte ne ate gjendje sa per te mos pasur buk per te ngren.. Por parat per xhamine jane ashtu si per tatimin qe i pagunan shtetin eshte e njejta pothuajse...
Sponsored content

Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ? Empty Re: Ku shkojne parat qe mbledhin xhamijat ?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi