Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

Mourinho, më i miri në historinë e Realit?  Empty Mourinho, më i miri në historinë e Realit?

Sat 3 Nov 2012 - 17:06
Mourinho, më i miri në historinë e Realit?  X42jxi
Trajneri i Realit të Madridit, Jose Mourinho, do të përpiqet të arrijë ditën e sotme suksesin e 100 në të gjitha kompeticionet zyrtare në drejtimin e klubit madrilen, një fitore që do ta përfshinte në elitën e pesë trajnerëve me te mire ne historine e klubit.

Deri më sot, portugezi ka zhvilluar 132 ndeshje zyrtare në krye të Realit, duke regjistruar 99 fitore (75% e ndeshjeve), 18 barazime (13%) dhe 15 humbje (11%).

Në rast fitore në sfidën e mbrëmjes me Zaragosën, Mourinho do të arrijë një shifër fitoresh që e kanë kaluar vetëm katër trajnerë në historinë e klubit, Miguel Munoz, Leo Beenhakker, Luis Molowny dhe Vicente del Bosque.

Megjithatë, përsa i përket rendimentit, Mourinho mposht dukshëm të gjithë kundërshtarët e tij, pasi edhe në rast se nuk do të arrijë të fitojë ndeshjen e sotme, portugezi mund të gabojë në shtatë ndeshjet e ardhshme radhazi dhe përsëri të jetë më i miri.

Miguel Munoz, i pari deri më sot, ka arritur “shekullin” e fitoreve të tij në 140 ndeshjes, ndërsa Beenhakker në 160 të tilla, ndjekur nga Molowny me 170 ndeshje dhe Del Bosque, i fundit që mbushi 100 fitore, në 186 takime në total.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi