Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Stoner: Nuk pata asnjë emocion të veçantë Empty Stoner: Nuk pata asnjë emocion të veçantë

Mon 12 Nov 2012 - 15:37
Stoner: Nuk pata asnjë emocion të veçantë Stoner-Casey-SHBA

Gara e fundit e Casey Stoner në Moto GP nuk ishte nga më të bukurat e karrierës së kampionit australian, i cili përfundoi i treti me shumë vështirësi.

“Kjo fundjavë ishte e tmerrshme për mua, ishte zhgënjyese si në pistë të thatë, ashtu edhe në pistë të lagur”, theksoi piloti i Hondës.

“Ishte një garë e vështirë dhe mu duk shumë e gjatë. Isha nervoz dhe preferova ta merrja me qetësi kur kisha gomat e shiut, por fitova besim kur u tha pista”, shtoi Stoner, i cili zhvilloi garën e fundit të tij pasi ka vendosur që në moshën 27-vjeçare të tërhiqet nga garat e Moto GP për t’i kushtuar më shumë kohë familjes.

Edhe lamtumira e australianit ishte e ftohtë, megjithëse gazetarët në sallën e konferencave për shtyp i dhanë një duartrokitje të gjatë: “Nuk ndjeva asnjë emocion të veçantë kur po zhvilloja xhiron e fundit. Mbase në javët në vazhdim mund të ndjej diçka. Gjithsesi, më bëhet qejfi që u ngjita në podium në garën time të fundit.”
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi