Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

Evropa zbret në fushë, ndizet Hollandë-Gjermani Empty Evropa zbret në fushë, ndizet Hollandë-Gjermani

Wed 14 Nov 2012 - 9:58
Evropa zbret në fushë, ndizet Hollandë-Gjermani 98d1s9
AMSTERDAM- Hollandë-Gjermani, Itali-Francë, Suedi- Angli. Beteja të denja për fazën me eliminim direkt të një Kupe Bote apo Europiani, por që sot do të shihen në përballjet direkte mes tyre. Vëmendja e të gjithëve do të jetë sidomos në Amsterdam, aty ku skuadra e drejtuar nga Luis Van Gal do të presë Gjermaninë e Joakim Lëv. Edhe pse një nga ndeshjet më të forta, skuadrat vijnë me probleme të shumta për arsye dëmtimesh.

Janë 9 lojtarë që mungojnë për Gjermaninë, ndërsa për nënkampionët e botës në fuqi, emrat kryesorë janë Van Persi e Shnajder.

“Nuk mund të thuhet se ata po luajnë me skuadrën e dytë, pasi këta që do të luajnë në fushë janë akoma më të motivuar. Gjermania ka lojtarë më të mirë se ne, por nëse duam të fitojmë Kupën e Botës, duhet të fitojmë me më të mirët”, tha trajneri i Hollandës, Van Gal.

“Çdo ndeshje mes dy ekipeve kombëtare ka shumë vlerë në arenën ndërkombëtare. Është një ndeshje shumë e rëndësishme dhe për dua që ta fitojmë. Nuk mendoj se do të jetë ndonjë problem i madh për ne që luajme me shumë ndryshime, pasi këta lojtarë janë akoma më të motivuar”, shtoi më tej ai.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi