Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Oops, kenga fituese e “Kenga Magjike” eshte e vjedhur? Ja prova...

prej Thu 15 Nov 2012 - 16:19
Kenga “Refuzoj”, e kengetarit Alban Skenderaj, e cila ka fituar edicionin e sivjetme te festivalit “Kenga Magjike”, eshte verejtur te kete shume ngjashmeri me kengen e kengetarit grek Petros Mpousoulopoulos “I agapi mou ena braku”.
Kenga e kengetarit grek, eshte publikuar me 5 prill te vitit 2011, ndersa ajo e kengetarit shqiptare Alban Skenderaj, eshte publikuar rreth nje muaji me pare.
Alban Skenderaj njihet, edhe si prej kritikeve me te medhenj te muzikes shqiptare.
Keto dy links-e ju japin mundesine te gjykoni vete, se sa te ngjashme jane keto dy kenge.https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qa0JHzKjJO4

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nHdgmxS6TVY#!


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Oops, kenga fituese e “Kenga Magjike” eshte e vjedhur? Ja prova... N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi