Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

SOHO “kap” një objekt që ngjan një rakete me drejtim nga Dielli! Empty SOHO “kap” një objekt që ngjan një rakete me drejtim nga Dielli!

Sat 17 Nov 2012 - 0:51
SOHO “kap” një objekt që ngjan një rakete me drejtim nga Dielli! Helo-1-300x225Siç edhe u kemi informuar edhe më parë, kohët e fundit aktivitetit i “zhvilluar” i Diellit ka vënë në dilemë shkencëtarët e NASA-s dhe të CERN!
Kjo për vetë faktin se siç dihet, dielli është një trupo qiellor me temperatura shumë të larta, citon alb-observer.com dhe se çdo objekt apo turp tjetër qiellor që do t’i afrohej do të shkrihej!

Atëherë lind pyetja:
- Çfarë janë ato objekte që hyjnë dhe dalin nga atmosfera e diellit?
Aktiviteti i zhvilluar në këtë yll qiellorë me hyrjet dhe daljet e pashpjegueshme të objekteve të paidentifikuara, i ka shkaktuar dhimbje koke dy agjencive më të mëdha të hapësirës në botë.
Kështu, sateliti i NASA-s, Helioviewer “kapi” një objekt që ngjanë me raketë dhe i drejtohet Diellit. Fotografia u realizua më 13 shator 2012.
Deri më tani nuk ka një deklaratë zyrtare të shpjegojë se çfarë mund të jetë ky objekt. Me pak fjalë, është një komet që e tërheq graviteti i Diellit, mbeturinë hapësinore, rrezatim kozmik, dobësi filmike e lentes të Helioviewer, rrezatim i dritës brenda indeve optike të teleskopëve, apo mos ishte diçka më e mistershme?/alb-observer.com/
Në vijim po ju paraqesim foto-dokumente të cilat vërtet janë mbresëlënës dhe zënë vend për diskutim:SOHO “kap” një objekt që ngjan një rakete me drejtim nga Dielli! Helo-2SOHO “kap” një objekt që ngjan një rakete me drejtim nga Dielli! Helo-3
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi