<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012

Barcelona kualifikohet, Messi shënon dy herë Empty Barcelona kualifikohet, Messi shënon dy herë

Wed 21 Nov 2012 - 17:00
Barcelona kualifikohet, Messi shënon dy herë 24gkbkm
Barcelona e ka siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve pas triumfit kundër Spartak Moskës.
Në ndeshjen e zhvilluar në Olimpiyskiy stadion Luzhniki, Blaugranët fituan me rezultat 3-0.

Takimi përfundoi që në pjesën e parë, pasi miqtë shënuan tre golat. Lionel Messi e ‘sakatoi’ mbrojtjen e Spartakut, para se topi të shkonte te Dani Alves, i cili realizoi në minutën e 16-të.

Andres Iniesta pranoi një top për t’u përpjekur që të rrezikojë, por goditja e tij u mbrojt dhe “për fat të keq” topi shkoi te Messi që realizonë të dytin.

Argjentinasi e trefishoi avantazhin me një gol të shënuar falë asistimit të Pedros. Në pjesën e dytë, nuk pati gola, ndërsa ky ishte fundi i Spartakut në edicionin e sivjetmë të Ligës së Kampionëve.

Barcelona ka grumbulluar 12 pikë, në ndeshjen e fundit do të vendoset edhe vendi i parë.