Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

“The Annunciation” tabloja më e mistershme dhe plotë kode e mesjetës! Empty “The Annunciation” tabloja më e mistershme dhe plotë kode e mesjetës!

Wed 21 Nov 2012 - 18:39
“The Annunciation” tabloja më e mistershme dhe plotë kode e mesjetës! Tabloja-211x300Është tabloja e të famshmit Carlo Crivelli e krijuar në vitin 1486 pas erës së re.
Një tablo e mbushur plotë mister, kode, simbolika, “Shpallja”, ose “The Annunciation”, citon alb-observer.com, një tablo e konsideruar si më mistikja dhe tabloja e cila me simbolikat e saj ka ushqyer për shekuj me radhë një sërë polemikash të cilat ende dhe sot nuk kanë arritur në një përfundim konkret.

Në tablo shfaqet Virgjëresha Maria, si dhe një shtëllung resh të ashtuquajturat Lenticukar cloud, të rrethuara nga engjëj, tek lëshon një rreze drite mbi kreun e Virgjëreshës Maria duke depërtuar muret rrethues./alb-observer.com/
Pikturë e piktorit të Rilindjes, tashmë është ekspozuar në Galerinë Kombëtare në Londër.
“The Annunciation” tabloja më e mistershme dhe plotë kode e mesjetës! Tabloja-1“The Annunciation” tabloja më e mistershme dhe plotë kode e mesjetës! Tabloja-2
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi