Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

   Indi : Një fenomen i rrallë . Gruaja lindi binjakë nga dy mitra të ndryshme  Empty Indi : Një fenomen i rrallë . Gruaja lindi binjakë nga dy mitra të ndryshme

Mon 26 Nov 2012 - 19:36
   Indi : Një fenomen i rrallë . Gruaja lindi binjakë nga dy mitra të ndryshme  Vende_-_njer_s_parto_cesareo_r400_300x206_697057717Devi Rinku, 28 vjeçe, mendonte se ishte duke pritur 2 binjakë, por në realitet, fetuset ishin konceptuar tri javë nga njëri-tjetri: në dy mitra të ndryshme.

Një grua indiane me dy mitrat ka lindur dy binjakë secili nga një mitër e ndryshme.

Lindja e rrallë ka ndodhur në një qytet në veri të Patna.

Devi Rinku, 28 vjeçe, mendonte se ishte duke pritur 2 binjakë, por në realitet, fetuset ishin konceptuar tri javë nga njëri-tjetri: në dy mitra të ndryshme.

Sipas mjekëve ky është një rast i rrallë dhe ndodh 1 në 5 milionë.

Mjekët të habitur nuk kanë mundur të bëjnë asgjë, veçse të konfirmojnë se dy foshnjat janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Gruaja deri në momentin e lindjes ka pasur dijeni vetëm për binjakët dhe nuk kishte absolutisht asnjë ide për këtë gjendje.

“Zbulova se kisha dy mitra vetëm kur pata kontraktimet. Kam pasur dhimbje të forta dhe kam qenë shumë e frikësuar. Unë kurrë nuk kisha dëgjuar për një gjendje të ngjashme.
Jam shumë e lumtur që i kam mbijetuar kësaj lindjeje të dyfishtë pa ndonjë problem”, ka thënë për mediat vendase gruaja.
caYa
caYa
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 8
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Prishtinë
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2012
http://www.google.com

   Indi : Një fenomen i rrallë . Gruaja lindi binjakë nga dy mitra të ndryshme  Empty Re: Indi : Një fenomen i rrallë . Gruaja lindi binjakë nga dy mitra të ndryshme

Tue 27 Nov 2012 - 19:57
Interesant....!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi