Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

UFO-t?Ata jane bio-makina qe krijojne nderlidhje me dimensione te tjera Empty UFO-t?Ata jane bio-makina qe krijojne nderlidhje me dimensione te tjera

Tue 27 Nov 2012 - 1:36
UFO-t ? Ata janë bio-makina që krijojnë ndërlidhje me dimensione të tjera


UFO-t?Ata jane bio-makina qe krijojne nderlidhje me dimensione te tjera Ovni_carlosdiaz4

Konsulenti David Adair,nje teknolog qe punoi në sitin S3,Groom Lake te Zones 51 dhe qe është një nga dëshmitarët e paket ndaj fenomenit Ufo, gjatë një interviste te filmuar, konfirmoi takimet e tij me një anije kozmike aliene dhe ka vizituar strukturën motorike te saj. Ai pranon se ai ishte djalë i ri dhe u çudit,kur ai u vu në shërbim të Forcave Ajrore me general Lemay Curtis në vitin 1971 në Groom Lake, Nevada (Area-51).

UFO-t?Ata jane bio-makina qe krijojne nderlidhje me dimensione te tjera David-adair-300x240
David Adair

Duke degjuar dëshminë e tij në lidhje me teknologjine e përparuar aliene dhe sekreteve të ruajtura me xhelozi nga ushtria amerikane,mishi te behet me kokrra si lekure pate. Adair shpjegon se si në moshën 17 vjecare ndërtoi një sistem elektro-magnetike ne plazma , një motor raketë me fuzion dhe rreze dhe pas kesaj shpikjeje,ai më pas u ftua nga ''pecogroset'' e Forcave Ajrore për ta nisur atë në White Sands.

Kjo solli atë që ai të jetë një pjesë e rëndësishme e enigmës në ekipin e shkencëtarëve që punojnë në sitin S3 te Zonës '51 në Nevada, ku ai pa po te njënjtin motor që kishte pare kohe me pare ne anijen aliene . David deklaron se anijet jashtëtokësore janë shume te sofistikuara, ato veprojnë si makina BIO,duke reaguar ndaj mendimit dhe emocionit te pilotëve të saj. Këto anije reagojnë ndaj emocioneve dhe mendimeve si pajisje te vërteta të jetës, njelloi si njerëzit, duke qenë në gjendje të marrin dhe te reagojne edhe ndaj emocionit me te vogël apo energjisë së dashurisë tonë.

UFO-t?Ata jane bio-makina qe krijojne nderlidhje me dimensione te tjera Luci-notturne-generic-blog

"Unë jam nje ish i rrëmbyer nga të huajt duke më futur në bordin anijes ET. Ata vetë më kanë thënë se anija ishte një organizëm i gjallë dhe ka një cikël të vërtetë të jetës. Këto anije kozmike kanë të vetmin qëllim,ate te udhëtimit ndëryjor. Ka shumë modele dhe lloje, përveç faktit se keto makina duke qene Bio mund të transformohen në mënyrë që ata mund ta ndryshojnë formën e tyre, madje edhe duke u bërë tre padukshme. "

Gjithashtu,vazhdon ai,amerikanët kanë një njohuri të plota rreth këtyre anijeve ,biles ata i kanë emërtuar ato duke i quajtur -Manisolas.

Adair ka vendosur për të zbuluar të vërtetën e mahnitshme qe ai fshehu për më shumë se 25 vjet,në një video dokumentar, duke zbuluar se ai kishte takime te rregullta me fizikanin Nobelist,Stephen Hawkings.


UFO-t?Ata jane bio-makina qe krijojne nderlidhje me dimensione te tjera Flottillas1
Flotillie dritash? Këto objekte janë bio-anije multi-dimensionale ..


''Manisolas,keto makina Bio krijojnë ndërlidhje me dimensione të tjera!'


UFO-t?Ata jane bio-makina qe krijojne nderlidhje me dimensione te tjera Z

Këto Manisolas (shih foto) janë pra makina hapsinore biologjike. Këto anije kanë të drejtën të manifestojnë nëpërmjet rrjetit morfogjenetik te Tokës gjithë shkëlqimin e tyre vizuale. Kam bindjen se planeti ynë është një qelizë e gjallë.

Sipas librit Landig, Manisola ose manisolaset, janë interpretuar në mënyra të ndryshme nga kultura të ndryshme. Kjo gjithashtu ka të bëjë me format e projektuara te mendimit. Në qoftë se studioni aspektin e tretë dhe të katërt dimensional të gjeometrisë së shenjtë, ju mund të shihni se këto janë thjesht ato te ashtuquajtura " Manisolas Kabbalistike te krijuara."

Ato krijojne vorbull ose vorbulla energjetike eterike, njekrijuese dhe te gjithëpranishme,pra energjine e famshme VRIL,energji,që nazistët u përpoqen ta prodhonin dhe ta perdornin si një burim te pashtershëm,në vend të naftës.

Manisolas ose"bio-makinat", janë kryesisht anije që kriojne dhe përdorin për ndërlidhje midis dimensioneve,tunele hapësinore ose vrimat depërtuese (Stargate).Menjehere pasi është krijuar tuneli këto bio-makina ndërlidhen me katër ose tre dimensione dhe me forcën e vetë jetës,me forcen e dashurisë.

Manisolas gjithashtu kanë të bëjnë me ato forca që kërkojnë t'i a japin formen e tyre të mendimit, ndërgjegjes kolektive te qenieve tokësore.Adair vazhdon-Kujtoi se Toka është një entitet që jetonë dhe mendone njelloi si bio-anijet,me ekuipazh në bord.

Në këtë rast, vlen të kujtohet çfarë ndodh brenda anijes kozmike dhe ekuipazhit,se është ajo,fizika moderne që përcakton "ngatërresën kuantike", dmth korrelacionin dhe menaxhimin e një procesi "imprinting" që bëhet shumë here më i fuqishme se çdo tjetër gjë në botë, për ato qenie që mund të kontrollojë ...

Ky material eshte perkthyer nga kjo video e cila eshte pregatitur nga Massimo Frattini



(Univers)
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi