Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Pse mediat globale heshtin për 3 UFO-t e zbuluar më 1/12/2012 në sistemin tonë Diellor? Empty Pse mediat globale heshtin për 3 UFO-t e zbuluar më 1/12/2012 në sistemin tonë Diellor?

Mon 3 Dec 2012 - 13:41
Pse mediat globale heshtin për 3 UFO-t e zbuluar më 1/12/2012 në sistemin tonë Diellor? Ufo-1-300x171
U zbuluan ditën e shtunë më 1 dhjetor 2012!
Janë zbuluar 3 Objekte të reja Fluturimi të Paidentifikuara (UFO) brenda sistemit tonë Diellor, ditën e shtunë më 1 dhjetor 2012, duke çuar në katër (4) objektin e këtyre obhjeklteve të identifikuara deri më tani!

Dhe sigurisht, citon alb-observer.com, pyetje që parashtrohet është: Kemi të bëjmë me planetë të padukshëm sulmues?, apo Qenie dhe Objekte të ndritshme?, të cilët si pasoj e reflektimit/thyerjes së dritës, janë vëzhguar nga teleskopët e tokës.
Faktet, dita-ditës sa vijnë dhe shtohen, madje ata të cilët janë angazhuar me vëzhgimin e tyre me anë të teknologjisë së përparuar, bazohen në një Det mëdyshjes dhe dyshimesh.
Çfarë po ndodh?
Ekzistonin dhe më parë këto “objekte” në horizontin kozmik?
Kush dhe cilët i venë ato në lëvizje dhe me cilën mënyrë?
Mos kemi të bëjmë me reflektim apo rrezatimin e dritës?
Faktet tashmë, për ekzistencën e tyre janë të padiskutueshme dhe karakteristikat e tyre konkrete:
1. Kemi të bëjmë me objekte teknike dhe përbërje materiale me dimensione konkrete!
2. Paraqiten si objekte të padukshme ndaj teleskopëve të thjesht, por bëhen të dukshëm me anë të rrezatimit të dirës që lëviz ndërmjet yjve dhe planetëve!
3. Nuk përbëjnë ato vetë rrezatimin e dritës, pasi ndryshojnë shpeshherë pozicion në Pozicionin e tyre në Galaktikë pa humbur konsistencat e tyre themelore dhe karakteristikat e jashtme teknike.
4. Elementi i tyre i përbashkët, është Kryqi i Drejtë, i cili rrethon ose më saktë “përshkon” të gjithë perimetrin e tyre!
5. Kemi të bëjmë me Struktura artificiale ose që jetojnë për aq kohë sa ju keni të gjitha specifikimet e përmendura më lart fikse.
6. Me mjetet e observimit jo profesionale që disponojmë, e vetmja pikë e “dobët” mbetet caktimin i sakët i pozicionit të tyre!
Për më shumë në vijim po ju paraqesim disa nga këto fotografi të cilat vërtet janë aq mbresëlënëse!
Duhet theksuar se për këtë “ngjarje” asnjë media e madhe botërore, nuk është prononcuar!
Lëvizjet q duhet të bëni për të parë me sytë tuaj janë:
Shkruani adresën: http://www.sky-map.org/
Pasi të keni hyrë në këtë adresë të teleskopit, shkruani në dritaren e sipërme të ekranit që shkruan “Find Object” koordinatat: 16h36m08.20s, -23°45′59.1 dhe do të shikoni aty objektin e parë.
Në vijim, në të majtë të ekranit ekziston një vijë vertikale dhe një buton i ashensorit, nëse e ngrini vetëm një vijë, mund të zvogëloni objektin dhe të shikoni në të djathë të tij një “njollë” të bardhë. Dhe nëse vendosni miushin mbi të, do të vërtetoni si ai është Dielli anë!
Pse mediat globale heshtin për 3 UFO-t e zbuluar më 1/12/2012 në sistemin tonë Diellor? Ufo-2

Në vazhdim, siç filluat mund të vendosni: 16h12m23.82s, -20°22′37.3 dhe shtypni enter dhe do të shikoni objektin e dytë.

Pse mediat globale heshtin për 3 UFO-t e zbuluar më 1/12/2012 në sistemin tonë Diellor? Ufo-3

Veprimi i tretë, do të jetë diktimi i dy UFO-ve të tjera, duke shkruar koordinatat që vijojnë: 14h21m40.36s dhe 59°46′06.7
Kështu, duke lujatur me ashensorin që ndodhet në të majtë, mund të zmadhoni dhe të zvogëloni objektet që sipër përmendëm./alb-observer.com/
Konkluzionet tuajt!
Pse mediat globale heshtin për 3 UFO-t e zbuluar më 1/12/2012 në sistemin tonë Diellor? Ufo-4
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi