Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Të sukseshmit dhë deshtaket si dallohen?

prej Wed 24 Nov 2010 - 14:35
Te sukseshmit e pranojne pergjithesin per veprat e tyre, perderisa humbesit gjithmon i fajsojne te tjeret per problemet qe paraqiten ne faza te ndryshme ne jete si dhe gjithmon kerkojn arsytime.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Të sukseshmit dhë deshtaket si dallohen?

prej Wed 24 Nov 2010 - 14:37
A ke pare ndonjehere ndonje njeri qe transferon pergjegjesine tek te tjeret, dhe qe ai te mesoje nga gabimet e tij, te perdore mendjen per te gjetur ide per menyra te reja pune? Jo. Nuk mund te mesosh nga gabimet duke qene i papergjegjshem, duke besuar se gabimi eshte bere jashte nesh. Mendoj se te suksesshmit nga deshtaket kane vec nje dallim. Ata besojne se fati i tyre ndodhet brenda tyre, ne pushtetin qe posedojne dhe nuk besojne se suksesi do ti percaktohet nga te tjeret, mjedisi apo koha pavarsisht se varet nga ato. Ata marrin pergjesi te plote mbi rrethanat dhe e dine se edhe ato jane rezultat i gabimeve apo sukseseve te tij.


Të sukseshmit dhë deshtaket si dallohen? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi