Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Venezuelë, trazira e të vdekur në burg

Sat 26 Jan 2013 - 10:11
Venezuelë, trazira e të vdekur në burg VENEZUELa

Të paktën 50 persona kanë vdekur nga trazirat e ndodhura brenda një burgu në perëndim të Venezuelës, bën të ditur stafi i spitalit.

Sherri u shkaktua, pasi një media lokale transmetoi një lajm se ushtarët do të dërgoheshin në burgun e Uribana-s, në Barquisimeto, për të kërkuar për armë, siç bëri të ditur kreu i Ministrisë së Burgjeve, Iris Varela.

Drejtori i spitalit, Ruy Medina, tha për agjencinë e lajmeve AFP, se rreth 90 persona u plagosën, pjesa më e madhe e të cilëve nga plagët e shkaktuara nga armët e zjarrit. Mes të vdekurve përfshihen të dënuar, roje dhe punonjës të burgut.

Carlos Nieto Palma, koordinator i organizatës jo-qeveritare “Një dritare drejt Lirisë”, që punon në burgjet venezueliane, tha për BBC se numri i të vdekurve mund të rritet.

“Ajo që duhet të ishte një procedurë normale në cilindo burg, përfundoi në një përplasje mes ushtarëve të Gardës Kombëtare dhe të burgosurve”, tha ai.*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Venezuelë, trazira e të vdekur në burg N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi