Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Rastet e izoluara me grip në QSUT, MSH: Gripi nuk është vdekjeprurës, nuk ka vend për panik Empty Rastet e izoluara me grip në QSUT, MSH: Gripi nuk është vdekjeprurës, nuk ka vend për panik

Mon 28 Jan 2013 - 17:00
Rastet e izoluara me grip në QSUT, MSH: Gripi nuk është vdekjeprurës, nuk ka vend për panik 16Zërat filluan të përhapnin panik në vend se vendi ishte prekur nga një virus gripal vdekjeprurës por Ministria e Shëndetësisë e ka hedhur poshtë këtë pretendim.

MSH tha se se nuk ka vend për panik, situata është e qetë dhe se janë marrë të gjitha masat për të përballuar situatën.

Në vend u morën 72 mostra nga QSUT dhe spitalet rajonale. Nga këto 5 rastet ishin në gjendje më të rënduar shëndetësore por jashtë rrezikut për jetë. Mjekët thonë se edhe këta pacientë nuk janë të prekur nga virusi H3N2.
Situata gripale pritet të jetë më e rënduar në mesin e muajit shkurt.
Atëherë kur kurba e infeksioneve respitratore pritet të jetë më e lartë se ky moment. Z.Pipero dhe drejtori i ISHP Roshi u kërkojnë qytetarëve të vaksinohen./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi