Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Dramë dashurie: Vrau gruan se nuk e duronte të vuante, më pas tenton vetëvrasjen Empty Dramë dashurie: Vrau gruan se nuk e duronte të vuante, më pas tenton vetëvrasjen

Sat 2 Feb 2013 - 17:05
Dramë dashurie: Vrau gruan se nuk e duronte të vuante, më pas tenton vetëvrasjen Bija-ngushellon-babain-300x168Edhe pse në pamje të parë mund të duket si një krim i ulët, historia e këtij të moshuari nga Gjermania ka brenda shumnë dashuri dhe dhimbje. 85 vjeçari Heinz F. e donte atë aq shumë gruan e tij saqë e vrau duke mos duruar dot faktin se ajo po vuante.

Për gjashtë vite me radhë, Heinz ishte kujdesur për gruan e tij, Helga, 84 vjeç të sëmurë me demencia. Ajo nuk donte të shkonte në azil dhe iu lut atij që ta vriste. Natën e 17 shtatorit të shkuar, ai e vrau me dy të qëlluara. Më pas ai tentoi të vriste edhe veten por arma nuk i punoi dhe kur preu damarët policia mbërriti në kohë.

“Helga ishte dashuria ime e madhe. Kemi qenë për 58 vite të martuar dhe të lumtur. Por në fund ajo po vuante. Natën fliste me persona, që nuk ekzistonin. Ditën isha aq i lodhur, sa më binte koka në pjatë,” tregon Heinz.
Në sallën e gjyqin e bija e ngushëllon duke i dhnë kurajo për të jetuar ndërsa ai është dënuar me 2.5 vite burg. /alb-observer.com/
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

Dramë dashurie: Vrau gruan se nuk e duronte të vuante, më pas tenton vetëvrasjen Empty Re: Dramë dashurie: Vrau gruan se nuk e duronte të vuante, më pas tenton vetëvrasjen

Sat 2 Feb 2013 - 17:11
Merzitur
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi