Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ana e errët e Hënës sipas dokumenteve sekrete të NASA-s! (video)

prej Mon 11 Feb 2013 - 16:27
Ana e errët e Hënës sipas dokumenteve sekrete të NASA-s! (video) Nasa-300x166Nuk zë asnjë mëdyshje fakti se diçka fshihet në Hënë, për të cilën populli nuk ka asnjë informacion dhe në NASA bëhet çmos që mbahet sa më e fshehtë.

Por, nëse analistët dhe shkencëtarët e fushës, do mund të kishin aparatura më specifike për një imazh më të pastër, do mund të shikonim dhe hollësitë e këtyre objekteve.

Fakti që ekzistojnë kaq shumë struktura të çuditshme dhe që ndodhen gjithandej, bëjnë gjithkënd të kuptojë se nuk kemi të bëjmë me grimca pluhuri dhe sende të tjera të rastit që “peshkohen” nga fotografit.
Përkundrazi, këto fakte na bëjnë që të mendojmë ndryshe nga ç’duan dhe si nga udhëzojnë. Janë fakte të dala nga vetë arshivat e NASA-ës, e cila mundohet t’i arsyetoj me gjithfarë lloj mënyrash por pa ja arritur gjithmonë me sukses./alb-observer.com/

Për më shumë në videon në vijim:


Ana e errët e Hënës sipas dokumenteve sekrete të NASA-s! (video) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ana e errët e Hënës sipas dokumenteve sekrete të NASA-s! (video)

prej Sat 7 Feb 2015 - 18:31
Ana e errët e Hënës
Ana e errët e Hënës sipas dokumenteve sekrete të NASA-s! (video) 1423240494henepertej
Të gjithë e dimë se si duket Hëna nga Toka, por çfarë fsheh ajo në anën tjetër të saj, në atë që quhet ndryshe edhe si “Ana e Errët”, të cilën nuk e shohim asnjëherë?

Agjencia amerikane e Hapësirës, NASA publikoi një video (Kliko këtu) shpjeguese se si duket Toka nga ana tjetër e Hënës, dhe për më tepër, si duket sipërfaqja e errët e satelitit tonë të vetëm natyror.

Realizimi i videos është bërë me ndihmën e “Lunar Reconnaissance Orbiter”, i cili që në 2009 rrotullohet rreth Hënës duke sjellë na sjellë imazhe dhe filmime të cilat NASA i përdori për të sjellë këtë ilustrim kompjuterik.

Nga ajo që shihet, në anën e errët të Hënës vihet re një prezencë më e madhe e kratereve të krijuara nga kometat që janë përplasur në sipërfaqjen e satelitit, që në këtë rast luan edhe një ‘rol mbrojtës’ për Tokën.

/ Top Channel


Ana e errët e Hënës sipas dokumenteve sekrete të NASA-s! (video) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ana e errët e Hënës sipas dokumenteve sekrete të NASA-s! (video)

prej Sat 7 Feb 2015 - 18:32


Ana e errët e Hënës sipas dokumenteve sekrete të NASA-s! (video) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Ana e errët e Hënës sipas dokumenteve sekrete të NASA-s! (video)

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi