Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 105
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Mbi 100 VIP-a bejne bashke 1 miliard dollare per Haitin

prej Thu 28 Jan 2010 - 23:18
Mbi 100 VIP-a te televizionit u bashkuan ne nje maratone mediatrike te mbledhjes se ndihmave per Haitin e shkaterruar nga termeti. “Hope for Haiti Now” (Shprese per Haitin), me iniciative te aktorit George Clooney dhe muzikantit me prejardhje nga Haiti Wyclef Jean u zhvillua ne te njejten kohe ne Nju Jork, Los Angeles dhe Londer. Aktore, sportiste, regjizore dhe kengetare, nga Brad Pitt, Denzel Uashington, Julia Roberts, Nikol Kidman, Jenifer Aniston Tom Hanks Angelina Jolie, Halle Berry, Samuel L Jackson e deri te Leonardo Di Caprio, Mel Gibson, Tom Kruiz, Steven Spilberg, Muhamed Ali, Rihana, Jay Z, Madona, Beyonce dhe Bruce Springstin priten telefonata të publikut, të cilët kontribuan për të mbijetuarit e tërmetit. Kjo mbledhje nuk kishte asgjë të përbashkët me ceremonitë traditiconale plot shkëlqim. Përkundrazi. Duke nxitur mbledhjen e kontributeve qytetare këngëtarë të shumtë kënduan paralelisht për 2 ore me radhe. Si perfundim u arriten te mblidhen 1 miliard dollare, te cilet do t'i shkojne organizatave jo qeveritare qe jane angazhuar ne ishull.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi