Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Nëna e foshnjes që vdiq nga të ftohtët: “E mbështolla por ai ngriu, ishte kallkan” Empty Nëna e foshnjes që vdiq nga të ftohtët: “E mbështolla por ai ngriu, ishte kallkan”

Sat 9 Mar 2013 - 14:48
Nëna e foshnjes që vdiq nga të ftohtët: “E mbështolla por ai ngriu, ishte kallkan” Barake-300x199Edhe pse mund të duket paradoksale për kohën që jetojmë, sërish shumë herë varfëria merr edhe jëtë fëmijësh. Kështufoshnja e një çifti romësh humbi jetën dy ditë më parë për shkak të të ftohtit në zonën e Shkozës në Tiranë.
Familja nga Berati jetonte prej kohësh në një barake duke mos plotësuar as kushtet më minimale të jetesës.
“Është tmerr, nuk kemi çfarë të bëjmë, më shikon si jetojmë. Nga të ftohtët vdiq, ngaqë rrija me qera derë me derë, shko aty fli shko këtu. Kështu është jeta. Nuk kemi rroba rrimë të lagur. Prandaj vdiq fëmija, e mbështolla por ai ngriu, ishte akull kallkan.”- rrëfeu për mediat nëna e foshnjës me lot në sy. Më tej gruaja deklaroi se prej vitesh endet rrugëve bashkë me bashkëshortin, pasi nuk kanë një strehë të sigurt ku të jetojnë. /alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi