Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Fenomeni që frikësoi amerikanët! Më shumë se 15.000 peshkaqen sulmojnë Floridën…

prej Fri 15 Mar 2013 - 12:08
Fenomeni që frikësoi amerikanët! Më shumë se 15.000 peshkaqen sulmojnë Floridën… Peshkaqeni-300x187

Autoritet e sigurisë të Floridës u detyruan të mbyllin për një javë plazhin e Palm Beach, për shkak të sulmit të paparashikueshëm të mijërave peshkaqenëve!
Sipas studiuesve të Universitetit të “Florida Atlantic University”, peshkaqenët braktisin bregdetin lindor dhe drejtohen për në Karolinën Veriore në kuadër të mërgimit vjetor!
Shkencëtarët mundën të numëronin deri në 15.000 peshkaqen, duke pohuar se sivjet mërgimi i peshkaqenëve filloi një muaj më vonë nga ç’fillonte vitet e shkuara, njoftuan për econews.
Ndërkohë, nga ana tjetër mediat lokale dhe ato kombëtare filmuan gjithë ngjarjen duke ngjallur dhe panik në popull./alb-observer.com/


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Fenomeni që frikësoi amerikanët! Më shumë se 15.000 peshkaqen sulmojnë Floridën… N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi