Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default 10 fakte interesante rreth ditës së hënë

prej Thu 28 Mar 2013 - 12:06
10 fakte interesante rreth ditës së hënë  1214-370x290

1. Shumica e njerezve ne pergjithesi diten e Hene nuk qeshin deri sa te kaloj ora 11:16 e mengjesit.

2. Pjesa me e madhe e njerezve per ta shtyre diten e Hene eshte te parit televizor.

3. Mbi 50% e punonjeseve jane vone per ne pune.

4. Nje pjese e madhe e njerezve e permendin per gati 12 minuta “Mos neser eshte e Hene”.

5. Njerezit rreth moshes 45 – 54 vjeç jane me te prirur ta vuajne te Henen deshperuese duke u ankuar gjate dites.

6. Puna gjate dites se Hene rezuloton ne shumicen e rasteve joproduktive, sepse pjesa me emadhe e punonjeseve mund te punojne gjithesej tre ore.

7. E hena eshte dita ku mund te ndodhin vetvrasjet me shume, kjo sipas nje studimi te statikave ne Angli.

8. Mund te shkaktoj me shume atake te zemres krahasuar me ditet e tjera te javes.

9. Dita e Hene rezulton, si dita ku shiu bie me shpesh ate dite.

10. Besojeni ose jo por ka dhe nje ane pozitive per diten e Hene, e cila eshte dita me e mire per te blere nje makine.

// lajmesot.info
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi