Share
Shko poshtë
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Del dokumenti “Top Secret”: “Kozmonautët e Salyut 7 panë “7 engjëj” në hapësirë”(video)

prej Sat 6 Apr 2013 - 20:06
Del dokumenti “Top Secret”: “Kozmonautët e Salyut 7 panë “7 engjëj” në hapësirë”(video) Salut-300x84Është publikuar dokumenti Top Secret i cili zbulon ndër të tjerash se ekuipazhi i kozmonautëve rusë në hapësirës, në stacionin Salyut 7 panë 7 qenie engjëllore!
Ishte 12 korrik 1984, kozmonauti rus kishte hipur në Salyut-ën 7 ruse në hapësirë dhe qëndroi në hapësirë për 155 ditë.
Ishte pikërisht ajo ditë ku ekuipazhi pa 7 qeniet engjëllore, të cilat fillimisht u shfaqën në formë drite dhe më pas shfaqjen nga qenie te mistershme.
Del dokumenti “Top Secret”: “Kozmonautët e Salyut 7 panë “7 engjëj” në hapësirë”(video) Angel-287x300

Sipas shefit të misionin hapësinorë Oleg Atkov dhe kozmonautëve Vladimir Solobiov dhe Leonid Kizim, stacioni hapësinorë ishte zhytur krejtësisht në një dritë të fortë dhe në të njëjtën kohë portokalli simpatik, të ndritshme.
Kjo dritë dukej të vinte nga jashtë stacionit hapësinorë dhe mund të dallonin një rezultat si gjakderdhje përmes një muri krejtësisht të errët. Shtatë nga engjëjt humanoid.

Për një moment drita portokalli verboi ekuipazhin dhe në port u shfaq një burim i shndritshëm drite.. dhe ajo ishte një reagim i çuditshëm, si të ishte një shpërthim i kësaj drite ngjyrë portokalli dhe brenda saj u shfaqën 7 fytyrat e qenieve engjëllore.
Këto qenie ishin qëndruan pranë stacionit hapësinor Salyut 7 për 10 minuta, para se të zhdukeshin. Ishte dita e 167, kur ekuipazhi u bashkua me një ekuipazh tjetër me tre kozmonaut që arritën me Soyuz T-12 dhe ata ishin: Svetlana Savitskaya, Igor Volk, dhe Vladimir Dzhanibekov.
Por, edhe kur tre astronautët e rinj arritën në stacion, u rishfaqen përsëri engjëjt me ngjyrën portokalli.
Madhësia e këtyre qenieve arrinte një avion Jet.
Pasi u njoftua kulla qendrore në rusi, u dha urdhër menjëherë që këto raporte të ruhen dhe të konsiderohen si Top Secret, madje në emër të ish Bashkimit Sovjetik, të gjithë kozmonautët u kërcënuan me jetë nëse tentonin të zbulonin qoftë dhe detajin më të vogël rreth kësaj ngjarje./alb-observer.com/

Ndërkohë shikoni në video disa raporte shumë me interes rreth këtij misioni:
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi