Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Ish-truproja e një ish-ministri vret producentin e filmave për lekët borxh Empty Ish-truproja e një ish-ministri vret producentin e filmave për lekët borxh

Tue 9 Apr 2013 - 13:39
51-vjeçari, Halit Shahini, një ish truprojë një ish ministri është arrestuar nga policia pasi më12 shkurt të këtij viti ka qëlluar me një plumb në kokë 55-vjeçarin, Bujar Barçi për një borxh që ky i fundit i kishte prej disa vitesh. Barci ndërroi jetë disa ditë më vonë në Spitalin Ushtarak për shkak të plagëve që kishte marrë ndërsa 55 vjecari ishte shpallur në kërkim.
Ai ishte takuar me borxhliun e tij, Bujar Barçin, producent i disa filmave shqiptarë dhe ndërkohë mësohet se i ka kërkuar që t’i kthente paratë, por në atë kohë ka nisur konflikti dhe Shahini ka nxjerrë pistoletën dhe e ka qëlluar 55-vjeçarin. .Shahini ka qenë edhe më parë i dënuar, pasi në maj të vitit 2005 ka rrahur për vdekje rojën e një banke në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Aiu dënua nga Gjykata e Tiranës vetëm me një vit e dy muaj burg, me akuzën e vrasjes nga pakujdesia edhe pse e kishte rrahur një shofer pasi për një vend parkimi./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi