Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Itali, sekuestrohen 23 kg heroinë

prej Tue 30 Apr 2013 - 11:29
Do të kishin sjellë mbi dhjetë milionë euro, 23 kilogramët e kokainës të kapura nga rojet financiare të Firences. Droga u kap në dy makina të mëdha, në pronësi të dy shtetasve shqiptarë me banim në Piaçenca dhe Firence.

Automjetet u ndaluan për një kontroll rutinë në autostradë. Njëri drejtohej nga një 30-vjeçar dhe tjetri nga një 42-vjeçar, të dy shqiptarë, nga të cilët ky i fundit udhëtonte së bashku me një grua me shtetësi rumune.

Të dy drejtuesit e makinave kanë ngjallur dyshim, për shkak të nervozizmit dhe faktit që rezultonin të papunë prej vitesh, e megjithatë drejtonin automjete me vlerë prej disa dhjetëra-mijëra eurosh.

Gjatë kontrollit të imtësishëm të automjeteve u zbulua se, në të dyja ato ishte krijuar posaçërisht një ndarje e fshehtë, për të transportuar 11 dhe 12 kg drogë, me të cilat llogaritet se mund të nxirreshin mbi 100 mijë doza.

Të tre personat e përfshirë në ngjarje janë arrestuar, me akuzën e mbajtjes dhe shitjes së lëndëve narkotike. Atyre u janë sekuestruar edhe 2.000 euro dhe katër celularë.

Sërish rojet financiare bllokuan në Komo, në veri të vendit, një shtetas shqiptar, pasi e kapën duke trasportuar, në një pyll, thasë më marijuhanë. Me gjithë përpjektjen e tij për të shpëtuar, ai u arrit të kapet dhe, bashkë me të, edhe gjysmë toni marijuhanë, e paketuar në qese plastike.
/TchNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Itali, sekuestrohen 23 kg heroinë 1t7y1w
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi