Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

22 vjecarja vret veten, pas saj tenton vetëflijimin edhe bashkëshorti Empty 22 vjecarja vret veten, pas saj tenton vetëflijimin edhe bashkëshorti

Thu 2 May 2013 - 15:30
22 vjecarja vret veten, pas saj tenton vetëflijimin edhe bashkëshorti Ciftja-e-vetevrasjes-300x225Një tragjedi e përmasave shekspiriane ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korcë. Një 22-vjeçare i ka dhënë fund jetës duke u vetëvrarë me armë zjarri ndërsa pas saj, nga dhimbja edhe bashkëshorti ka tentuar të vetëflijohet.
Policia bën me dije se ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Ravonik, ku 22-vjeçarja Qerime Hetemaj është vetëvrarë me pushkë në shtëpinë e saj. Ajo u kishte lënë familjarëve edhe një letër lamtumire ndërsa bashkëshorti i sa,j Alban Serjani nuk mundi ta përballonte traumën dhe tentoi të vetëvritej me të njëjtën armë. Fatmirësisht familjarët e tij arritën në kohë, duke ndaluar të riun të kryente aktin e vetëvflijimit.
Momentalisht mbeten ende të paqarta shkaqet e vetëvrasjes së 22-vjeçares ndërsa pritet të zbardhet edhe letra e saj e lamtumirës./alb-observer.com/


Edituar për herë të fundit nga AnGeLiC në Sun 5 Apr 2015 - 19:48, edituar 1 herë gjithsej
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

22 vjecarja vret veten, pas saj tenton vetëflijimin edhe bashkëshorti Empty Re: 22 vjecarja vret veten, pas saj tenton vetëflijimin edhe bashkëshorti

Fri 3 May 2013 - 12:51
Letra e fundit e 22 vjecares së vetëvrarë: “Zemër më fal, po iki nga kjo botë”
22 vjecarja vret veten, pas saj tenton vetëflijimin edhe bashkëshorti Vetvrasje-300x207Ajo iku nga kjo botë nga e cila mori vetëm dhimbje dhe vuajtje… Ishte dëshira e saj edhe pse la pas dikë që e donte dhe për më tepër një fëmijë që tashmë do të ngelet jetim… Bëhet fjalë për Qamile Hetemaj i ka dhën fund jetës me armë zjarri, dy javë pas martese me bashkëshortin, Alban Serjani. Sipas hetuesve të çështjes , 22 vjeçarja ishte nga nga një fshat i Beratit, nënë e një fëmije të mitur nga martesa e parë.
Zemër më fal që po iki nga kjo botë ,por kjo është dëshira ime. Të lutem më fal që pot ë lëndij, pasi e di që do të trishtohesh, kur të përballesh me vdekjen. Faleminderit për dashurinë dhe lumturinë që më ke ofruar, por unë po iki. Nuk kam asgjë me ty, të kam dashur shumë, shumë. Albani im, duhet ta dish që t’Iinuk ke faj për këtë veprim që unë po ndërrmarr, është thjesht një zgjidhje imja. Përjetësisht e jotja , Qamilja!” ka shkruar ajo përpara aktit fatal p[ër bashkëshortin i cili edhe ai tentoi pas saj që të vriste veten./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi