Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Basha: “Në Kosovë ka pasur krime lufte dhe unë jam krenar që bashkëpunova për zbardhjen e tyre” Empty Basha: “Në Kosovë ka pasur krime lufte dhe unë jam krenar që bashkëpunova për zbardhjen e tyre”

Tue 11 Jun 2013 - 20:52
Kryebashkiaku I Tiranës, ndërsa gjatë ditës së sotme është shpallur “Qytetar Nderi” i Prishtinës, ka folur edhe për akuzat e ngritura ndaj tij si bashkëpunues me serbët për burgosjen e ish luftëtarëve të UCK me akuzën e krimeve të luftës.
Ai është shprehur se në Kosovë ka pasur krime lufte dhe se është krenar që ka punuar për zbardhjen e tyre.

“Askush dhe asgjë nuk mund të njollos luftën e drejt të UÇK-së për çlirimin e Kosovës. Dhe askush dhe asgjë nuk mund të ndërhyjë dhe të përçajë atë që ne kemi së toku që është qëndrimi i njëjtë dhe pa asnjë dallim ndaj heronjve tanë, ndaj punës së tyre dhe ndaj drejtësisë së kësaj lufte. Nga ana tjetër ka pasur krime lufte, ka pasur një punë për t’i evidentuar ato dhe unë ndjehem krenar që kam qenë pjesë e kësaj përpjekje. Çdo përpjekje për të demonizuar këtë luftë është primitive dhe ka në thelb paragjykime ndaj shqiptarëve”, ka thënë Basha./alb-
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi