Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Sheiku i lë të birit shtetin dhe… 100 mld dollarë Empty Sheiku i lë të birit shtetin dhe… 100 mld dollarë

Wed 26 Jun 2013 - 0:16
Ndërsa Shqipëria përgatitet për një rotacion politik, e njëjta gjë duket se po ndodh edhe në Katar, ku kreu i shtetit jashtëzakonisht të pasur në Lindjen e Mesme, trashëgoi të martën pushtetin tek i biri. Sheiku Tamim bin Hamad al-Thani, vendosi që të heqë dorë nga drejtimi i vendit në favor të sheikut Hamad bin Khalifa al-Thani, i preferuari midis djemve të tij të shumtë.
Tashmë ish-kreu i shtetit, al-Thani largohet nga skena politike për të shijuar një pasuri të jashtëzakonshme, por edhe me sigurinë e përjetësimit të emrit të tij në historinë e Katarit, pasi ishte 61-vjeçari ai që ngriti shtetin e vogël të Gjirit Persik në një prej më të pasurve në botë.

Sheiku i lë të birit shtetin dhe… 100 mld dollarë Sheik1Sheiku i lë të birit shtetin dhe… 100 mld dollarë Sheik2
Tranzicioni nga babai (majtas), tek i biri (djathtas)

Në një fjalim televiziv drejtuar kombit, Hamad al-Thani tha se kishte ardhur koha që e ardhmja e vendit të kalohet në duart e një brezi të ri, më të motivuar dhe me më shumë ide, pas 18 viteve të udhëheqjes së tij.
Doha, kryeqyteti i Katarit

I biri, tashmë do të ketë detyrën që të administrojë të ardhurat e pamata të ardhura nga eksporti i naftës, por edhe një fond investimesh prej 100 miliardë dollarësh, që kontrollon aktualisht tërësisht apo pjesërisht disa prej bizneseve e kompanive shumëkombëshe më të mëdha të botës.
Londer, qiellgervishtesi me 72 kate eshte nje ndertese ne pronesise e familjes al-Thani. Nje prej zoterimeve te shumta te saj / Top Channel
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Sheiku i lë të birit shtetin dhe… 100 mld dollarë Empty Re: Sheiku i lë të birit shtetin dhe… 100 mld dollarë

Wed 26 Jun 2013 - 0:47
ndryshimi eshte se ky tribali jone kaq para na i ka lene borxh ketij vendi
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi