Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Sa e keqe dhe e mirë është Marjuana? Empty Sa e keqe dhe e mirë është Marjuana?

Mon 1 Jul 2013 - 15:01
Sa e keqe dhe e mirë është Marjuana? E50b21c4bc7e2415360f6a706700abee_450x250

Sa e keqe dhe e mirë është Marjuana? 6fdbcc18bc7e2415360f6a7067008664_450x250
Pikiatri Michael J. Bostëick është doctor në një klinikë me emrin Mayo. Ai i filloi studimet për këtë bimë në momentin kur kuptoi se i biri ishte i varur nga mariuana. Menjherë pas kësaj ai filloi një studim të detajuar se çfarë bën ajo në trupin tonë. Sipas Bostëick jo të gjithë mund të quhen të droguar, ka nga ata persona që kanë varsi fizike dhe psikologjike. Bima e marjuanës sipas studiuesit ka edhe veti shumë të mira farmaceotike por nuk është lejuar nga ana e federale. Po kështu, një tjetër mjeke thekson se në qoftëse ne do të shisnim në farmaci marjuanë atëherë kjo mund të shtoj rrezikun e përdorimit të kësaj bime nga ana e të rinjve, e cila më pas çon në dëmtim serioz të trurit. Lidhur me këtë çështje akoma nuk ka një vendim të caktuar nëse do të lejohet shitja në farmaci apo jo. Shumë individë e kanë të nevojshme këtë supstancë për arsye të ndryshme shëndetësore./alb-observer.com/
W0rld
W0rld
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 570
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika,leximi&stervitja
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Your Dreams!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/04/2013

Sa e keqe dhe e mirë është Marjuana? Empty Re: Sa e keqe dhe e mirë është Marjuana?

Mon 1 Jul 2013 - 17:29
Nese flasim per kete lloj droge eshte nje lloj droge qe e pi c'do kush ne lidhje me gjith BOSSAT Shqiptare dhe te huaj!
ana e keqe e droges eshte sepse kalon nga nje lloj droge ne nje tjeter me te forte ku atje mund te flasim per "Preze" ( shiringa ) e me radhe deri sa harrin ne vdekje.
Ana e mire te flasesh per Mariuanen me doktor thone qe 1 her ne 2 ose 3 muaj esht e lejueshme per shume aspekte shendetesore.

P.S Une personalisht kam qene pak perdorues dikur dhe nuk e them per trimeri ose kam bere dicka te mire por nga eksperienca qe kam,mund te them qe nese do te mallkosh veten me mire ushqeje veten me droge dhe me substanca te cilat te shkaterrojne dalengadale ...
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi