Share
Shko poshtë

A mendoni se ushtroni nje forme dhune te caktuar ne familjen tuaj?

1 - 8%
7 - 58%
3 - 25%
1 - 8%
0 - 0%
 
Totali i votave: 12
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default A mendoni se ushtroni nje forme dhune te caktuar ne familjen tuaj?

prej Tue 23 Jul 2013 - 15:57
Plot here mendojme dhe besojme qe njerezit jane te dhunshem, kur vrasin dike. Harrojme dhe e anashkalojme dhunen psikologjike, dhunen qe ushtrojme ndaj njeri-tjetrit cdo dite, ne momente dhe situata te caktuara.


A mendoni se ushtroni nje forme dhune te caktuar ne familjen tuaj? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
W0rld
W0rld
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 570
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika,leximi&stervitja
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Your Dreams!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/04/2013

default Re: A mendoni se ushtroni nje forme dhune te caktuar ne familjen tuaj?

prej Tue 23 Jul 2013 - 17:41
Message reputation : 100% (1 vote)
Mendoj se dhuna eshte ves i trashegueshem.
Eksperienca te tilla si dhuna, fiksohen qe herret ne tru. Nese femija shef prindin te perdori dhune, ne sub-koshiencen e tij e pranon dhunen si mjet rregullues dhe pozitiv, pavarsisht se ne gjendje te qete do e shofi negativisht. Shume veta e kuptojne se dhuna mund te jete krim apo mjet i panevojshem, por nese eksperiencat gjate femijerise kane qene te lidhura me dhunen, ajo do qendrojne e fshehur ne karakterin e personit, per te dale ne pah ne moment dobesie.
Menyra me efikase per te eleminuar dhunen eshte, te mos ekspozojme femijet ne nje ambient te tille. Nese eksperienca feminore nuk permban dhune, atehere dhuna nuk do shifet me si nje mjet i pranueshem.


I lutem atyre që kanë shumë fytyra, jepjani ndonjë fytyrë atyre që s'kanë fare !
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: A mendoni se ushtroni nje forme dhune te caktuar ne familjen tuaj?

prej Wed 31 Jul 2013 - 23:21
jo ska dhun ne familen timeHotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: A mendoni se ushtroni nje forme dhune te caktuar ne familjen tuaj?

prej Thu 1 Aug 2013 - 0:00
Në familjen time mundohem të mbjellë ndërgjegje,edukatë dhe krenari!


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A mendoni se ushtroni nje forme dhune te caktuar ne familjen tuaj?

prej Mon 19 Aug 2013 - 13:09
Faret dhe ne cfar shkalle te dhunes bejem me par per shkak te disa rrethanave dhe ka ekzistuar te themi ajo thuna familjare duke u grind me njerzit e shpis por nga nje ane smund te quhet nje dhun e mirfillet pasi aq kuptoje ne ate mosh.. Sot ne kte koh mundohem te percjell qetsin ne familjen time dhe ti mbaj larg grindjet qe ne disa raste jan dhe te pa shmangshme ..Por dhun jo..


A mendoni se ushtroni nje forme dhune te caktuar ne familjen tuaj? 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A mendoni se ushtroni nje forme dhune te caktuar ne familjen tuaj? 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
neon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 106
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: A mendoni se ushtroni nje forme dhune te caktuar ne familjen tuaj?

prej Wed 21 Aug 2013 - 8:09
E shumta ndonje telekomand televizori koke po per te prekur me dore kurrreeee!!!
Sponsored content

default Re: A mendoni se ushtroni nje forme dhune te caktuar ne familjen tuaj?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi