Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Të dhëna të çuditshme mbi trupin e njeriut! Empty Të dhëna të çuditshme mbi trupin e njeriut!

Wed 7 Aug 2013 - 23:23
Të dhëna të çuditshme mbi trupin e njeriut! TrupZbulimet shkencore kanë nxjerrë 10 të dhëna të çuditshme për trupin e njeriut. A e dinit se,

1. 80% e trurit është ujë. Kështu hidratimi duhet bërë për hir të trurit tuaj.

2. Truri operon me 10 wat energji.

3. Më shumë ëndrra baras me një numër më të lartë të I.Q (koeficienti inteligjencës). Sa më shumë ëndrra sheh aq më i zgjuar je. Një numër i lartë i I.Q lufton edhe sëmundjet mendore.

4. Forma e trurit ndryshon në moshën e pubertetit. Gjë që prek edhe impulsivitetin.

5. Aroma juaj është unike. Vetëm në rast se keni një binjak identik.

6. Adrenalina jep superfuqi. Po,në rast se ju përgjigjeni në mënyrën e duhur në momentin e duhur, mund të ngrini në peshë edhe një makinë.

7. Femrat nuhasin më mirë se meshkujt. Femrat kanë aftësi nuhatëse më të mirë se meshkujt

8. Hunda juaj mund të memorizojë më shumë se 50.000 aroma.

9. Dhëmbët tuaj rriten pa lindur ende. Edhe pse duhen muaj derisa dhëmbët të shfaqen, rritja e tyre nis që rreth 6 muaj para lindjes.

10. Fëmijët në muajt e parë të jetës i kanë të gjithë sytë blu. Melanina dhe rrezet ultra violet janë të nevojshme që të nxjerrin në pah ngjyrën e vërtetë të syve të fëmijës.

/Shekulli Online/ E.L/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi