Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ja si nxirret djalli nga trupi i njeriut (VIDEO)

prej Wed 25 Sep 2013 - 22:16

Në YouTube është publikuar një video ku shihet se si i hiqet djalli nga trupi një njeriu që nuk dallohet nëse është mashkull apo femër për shkak se është i mbuluar me pëlhurë të bardhë.

Teologu reciton në gjuhën arabe, kurse trupi lëviz në mënyrë të çuditshme dhe lëshon zëra të ndryshëm që nuk ngjajnë me atë të njeriut.shekulli.


Ja si nxirret djalli nga trupi i njeriut (VIDEO) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Ja si nxirret djalli nga trupi i njeriut (VIDEO)

prej Wed 25 Sep 2013 - 22:21
ky arap po ban rukje me leximin e kuranit e terhjek djallin e mallkuar nga trupi i njerijut po besoj se ka nevoj dhe njona te baj rukjePrinco
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Ja si nxirret djalli nga trupi i njeriut (VIDEO)

prej Wed 25 Sep 2013 - 22:22
Kjo eshte nji sherim, qe ju behet njerzive qe jan te smur apo te prekur nga bota e xhinve i thuan Rukje.. por une nuk do te kisha preferuar nje gje te ketill .....

Zoti mos na sprovoft me kesoj smundje se vertet eshte shuum keq dhe sherimi i ketyre njerzive eshte shum i rand...


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Ja si nxirret djalli nga trupi i njeriut (VIDEO) J5zhxd
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Ja si nxirret djalli nga trupi i njeriut (VIDEO)

prej Wed 25 Sep 2013 - 22:25
Kushtrimi4 shkruajti: ky  arap po ban rukje me leximin e kuranit e terhjek djallin e mallkuar nga trupi i njerijut po besoj se ka nevoj dhe njona te baj rukje
Nuk eshte arab inderuar ka edhe shum Shqiptare qe din me ba rukje.... mjafton me qen i devotshem, dhe me dit me lexu kurane..mir.. dhe me qen trim ngase duhet me pat Guxim dhe forc per me ju shpall luft xhinve edhe pse i dim se bota e xhinve jan bote e dobet..por kan mundesi me te ber shuum dame All-llahu na ruajt


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Ja si nxirret djalli nga trupi i njeriut (VIDEO) J5zhxd
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Ja si nxirret djalli nga trupi i njeriut (VIDEO)

prej Wed 25 Sep 2013 - 23:12
po ka hogjollar ne ks si bajn rukje normal se nuk mundet gjdo kush te ban rrukje sepse duhet me dit me lexua kuranin ne gjuhen arabe dhe me qen trim shum besimtarSponsored content

default Re: Ja si nxirret djalli nga trupi i njeriut (VIDEO)

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi