Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Një mësuese shqiptare që pozon nudo në Belgjikë Empty Një mësuese shqiptare që pozon nudo në Belgjikë

Sun 29 Sep 2013 - 13:05
Luela Myftari- Modele shqiptare nëpër botë? Sa shumë kanë qenë... E nëse më parë të gjithë thonin se vajzat shqiptare janë të bukura sot ka ardhur koha që ne këtë ta tregojmë edhe me vepra. Të huajt që kanë vizituar shqipërinë gjithnjë janë habitur me xhiron në zonën e ish-Bllokut, në jetën e natës në Prishtinë apo kudo tjetër ku kanë mundur të takojnë shqiptare të bukura. Dhe shqiptare të bukura sot gjen në të gjithë botën, Itali, Amerikë, Belgjikë, Zvicër, Landër, Parisë. E për më tepër modele, fotomodele dhe vajza pasarelash. Të gjitha, njëra më e bukur se tjetra...

“Models on Stage Vof” është një nga kompanitë më me emër të modelingut në Belgjikë. Dhe një nga vajzat më të njohura në këtë shtëpi të bukurash është shqiptarja Teuta Baleçi. Ajo ka pozuar prej vitesh, madje edhe në profilin e saj në Facebook se modelingu është një punë e cila kohët e fundit po i sjell shumë të ardhura. E në fakt, nuk kishte si të ishte ndryshe me fotot kaq provokuese si këto që Teuta ka realizuar kohët e fundit.

“Shekulli” do t’ju përcjellë sot disa nga fotografitë më provokuese të shqiptares që jeton prej vitesh në Belgjikë. Ndoshta, jeta e saj në një vend thuajse aspak konservator e ka shtyrë vajzën shqiptare që të zhvishet për të pozuar. Ama, kjo është një zhveshje e bukur, një zhveshje tërësisht artistike. Një nga arritjet e saj kohët e fundit është edhe pjesëmarrja në “Model Manequin 2013” dhe e drejta për të dhënë mësime në “Catwalk”, një nga shkollat e modës në Belgjikë. Shkolla “Catwalk” ka hapur filialet e saj në disa vende të botës ku modelingu është një fushë që vlerësohet. Dhe Teuta Baleçi është një nga ato modele që ka fituar të drejtën të japë mësime në filialin e kësaj shkolle mode në Belgjikë. Kjo ndoshta është një nga ato të paktat mësuese që mund të pozojë nudo. Vetëm pak muaj më parë mendohej se një shqiptare që jeton në Belgjikë do të pozonte për “Guess”.

Ende nuk është konfirmuar asgjë në lidhje me këtë lajm, por fotografitë e saj me siguri do të bëjnë xhiron e botës nëse do të publikohen në “Guess”. Fotografia është pasioni i saj më i madh. Në një intervistë në Belgjikëmodelja shqiptare nga Kosova ka thënë se të punuarit me fotograf si Phil Tubbax në Paris është një nder i jashtëzakonshëm. Dhe po të jashtëzakonshme i ka quajtur ajo edhe fotografitë e realizuara prej tij. Gjatë një shëtitjeje në faqen zyrtare të Teutës, ne zbuluam se kjo vajzë po studion për biokimi, diçka tërësisht ndryshe nga modelingu. Po, mos u çudisni teksa ju pohojmë se edhe vajzat e bukura si Teuta mund të bëjnë shkencë. E nëse, ajo në një moshë kaq të re ka mundur të fitojë të drejtën të japë mësime në “Catwalk”, studimet e shkollës së mesme për biokimi ndoshta janë përpjekjet më të lehta që një vajzë si Teuta mund të bëjë për të ardhmen e saj. Dhe në përpjekje për t’i uruar asaj kontrata të tjera të suksesshme, “Shekulli”, ju përcjell disa fotografi të saj të realizuara që shtëpi mode shumë të suksesshme në mbarë botën si LaPelicula dhe bashkëpunimin e saj me një nga fotografët më të njohur në botë, Phil Tubbax, i cili operon me shtëpitë më të njohura të modës në Paris, kryeqytetin e modës në botë.shekulli.
Një mësuese shqiptare që pozon nudo në Belgjikë Teuta-Baleci-28102012-116
Një mësuese shqiptare që pozon nudo në Belgjikë Teuta-Baleci-28102012-160
Një mësuese shqiptare që pozon nudo në Belgjikë 734407_339822686131505_1293756765_n
Një mësuese shqiptare që pozon nudo në Belgjikë 184-1208-a6dc96
Një mësuese shqiptare që pozon nudo në Belgjikë Gasrga
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Një mësuese shqiptare që pozon nudo në Belgjikë Empty Re: Një mësuese shqiptare që pozon nudo në Belgjikë

Mon 21 Oct 2013 - 23:45
...ndersa mesueset belge ju 10-sin edukaten qe keni!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi