Share
Shko poshtë
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default El Clasico, Martino mund Ancelotin

prej Sun 27 Oct 2013 - 0:20
Anceloti del i humbur nga El Clasico i parë. Real Madrid u mund 2-1 në “Kamp Nou” nga Barcelona, e cila mban kreun në La Liga.
El Clasico, Martino mund Ancelotin Wvaz
Protagonist i ndeshjes këtë herë nuk ishte Messi, por Neymar i cili shënoi një gol dhe dha pasimin e golit të dytë. Sulmuesi brazilian zhbollokoi rezultatin në minutën e ‘19, ndërkohë që Reali ishte shumë larg lojës që kërkohej nga tifozët.

Ndoshta nga zgjedhjet e bëra nga tekniku italian, madrilenët u panë të përgjumur në pjesën e parë, ndërkohë që zhgënjimi më i madh ishte Bale, lojtari 100 milionë euro.

Goli i dytë katalanas u shënua në pjesën e dytë nga këmbët e Sanchez, ndërsa goli i vetëm i Realit u shënua në fund nga 20-vjeçari Jese Rodriguez
Panorama sportNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

El Clasico, Martino mund Ancelotin 1t7y1w
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi