Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

El Clasico, Real Madridi 1 – 1 Barcelona Empty El Clasico, Real Madridi 1 – 1 Barcelona

Sun 17 Apr 2011 - 11:09
El Clasico, Real Madridi 1 – 1 Barcelona Rrjeta_200_200
Mbyllet me rezultat të barabartë ndeshja mes Real Madridit dhe Barcelonës. Takimi u vendos në dy penallti të shënuara nga Lionel Messi në minutën e 53-të nga e cila Real Madridi luajti me 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Abiol.
Edhe pse me 10 lojtarë, Real Madridi ka tentuar barazimin kundrejt një Barcelone që në stilin e lojës së saj mbajti topin më tepër se 70 për qind të qarkullimit.
Barazimi ka ardhur pas një ndërhyrje të gabuar në zonë të Dani Alvesh i cili shaktoi penallti.
Goditja u ekzekutua nga Ronaldo i cili shënoi në minutën e 82 duke barazuar rezultatin.
Dy skuadrat kanë pasur raste për të shënuar në portën kundërshtare ndërsa gjatë takimit nuk ka munguar tensioni.