Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21428
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Libi, banda e armatosur grabit furgonin e bankës me 54 mln dollarë

prej Wed 30 Oct 2013 - 23:19
Mediat e Libisë raportojnë se dhjetë burra të armatosur kanë grabitur 54 milionë dollarë në një furgon banke.
Grabitja ka ndodhur gjatë kohës kur furgoni po transportonte paratë e huaja dhe vendase në bankën qendrore të Libisë.
Vjedhja u krye në aeroportin e qytetit Sirte, ku personat e armatosur e ndaluan furgonin, i cili vinte nga kryeqyteti, Tripoli.
Pas luftës civile të vitit 2011, Libia vuan në mënyrë të vazhdueshme nga moszbatimi i ligjeve.

/lajmi i fundit/


Libi, banda e armatosur grabit furgonin e bankës me 54 mln dollarë 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21428
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Libi, banda e armatosur grabit furgonin e bankës me 54 mln dollarë

prej Wed 30 Oct 2013 - 23:21
Meqe ra fjala per "mos zbatimin e ligjeve", ne Siri pse luftojne?!


Libi, banda e armatosur grabit furgonin e bankës me 54 mln dollarë 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi