Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Cfarë i kënaq më shumë femrat, koha e lirë apo seksi? Empty Cfarë i kënaq më shumë femrat, koha e lirë apo seksi?

Fri 29 Nov 2013 - 21:38
TIRANË-Njëra ndër kënaqësitë më të mëdha për femrat është kur ato kanë mundësi që t’i kushtojnë pak kohë vetëm vetes. Pra pa pasur punë, obligime, partner dhe fëmijë rreth tyre. Për shumicën e tyre kjo është më e rëndësishme madje edhe se seksi. Në anketën me 500 femra të bërë nga Celistial Sasonings, së paku 46 për qind e të anketuarave “kohën vetëm për vete” e kanë vënë para seksit. Hulumtimi ka treguar që një numër i vogël femrash mund të ndajnë kohë vetëm për veten ndaj preferuan të votonin për kohën e lirë. Një përqindje e vogël preferoi seksin dhe një përqindje tjetër punën dhe fëmijët përpara 2 alterativave të tjerave.

Edhe më shumë shqetësues ishte fakti që 75 për qind e femrave trillojnë gënjeshtra se p.sh. janë shumë të sëmura apo edhe kanë plane të tjera vetëm e vetëm për t’i siguruar pak kohë vetes.

Femrat e anketuara theksuan se cdo ditë është tepër e zënë për to, qoftë me punën ku punojnë, me punët e shtëpisë, fëmijët dhe bashkëshorti sa nuk mbetet minutë për veten e tyre.

Pra, femra të nderuara, nëse dëshironi të shikoni serinë që e adhuroni, të kënaqeni duke pirë kafe me mikesha apo së paku 20 minuta të meditoni, bëjini këto dhe mos e ndieni veten fajtore, sepse meshkujt nuk kanë për tju kuptuar kurrë.

(d.b/tg/BalkanWeb)
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi