Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Sun 16 Jan 2011 - 18:42
"Te dashur mami dhe babi!
Me ne fund, vendosa te iki. Sic ju kam thene me pare, nuk e bej kete per inatin tuaj apo per t'u hakmarre. Nuk kam si te jem e lumtur e mbyllur brenda kater mureve,ashtu si doni ju. Ndoshta keshtu s'do te jem e lumtur, por prape se prape dua ta provoj nje here."


Shume femije nuk merren vesh me prinderit, dhe si pasoje perfundojne duke ber gati valixhet. Ti ke kontradikta te vazhdueshme, sa gjendja behet e padurueshme. Kerkon lirine tende, edhe pse t'ia dalesh mbane vetem nuk eshte e lehte aq sa mendon, por le ta provosh nje here.

Kur mendoni se nje njeri ka arritur stadin sa te largohet nga shtepia?

Perse shumica e te rinjve nuk jane gati per ta bere nje hap te tille?
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Sun 16 Jan 2011 - 19:20
Njeriu dhe nga mendte e kokes iken e jo me nga shtepia!...

Kush eshte i pa afte te respektoj traditat, koken te haje!...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Mon 17 Jan 2011 - 15:32
Teorikisht eshte shume bukur. Praktikisht mund te ndodhe qe yt ate te te thote djalo/vajze valixhen ta kam blere une, rrobat gjithashtu, telefonin etj etj.

Apo ik, por kur te kthehesh pas 2 ditesh ule koken mire...

Nese te rinjte do te paguheshin aq sa per ta perballuar jeten, besoj se nuk do ta kishin problem te jetonin qofte per disa kohe vetem, flasim per ne Shqiperi ku edhe ciftet qe martohen ndodh te jetojne me prinderit sepse nuk mund te perballojne kredite e shtepive, apo qerate qe vetem cmimet e tyre kane hyre per momentin ne Europe.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Tue 14 Jun 2011 - 18:03
Sa te pavarur jemi nga prinderit?
Agnesa
Agnesa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1536
<b>Hobi</b> Hobi : Shetitjet, ne ditet me shi!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne shoqerine tuaj!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/12/2010

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Wed 15 Jun 2011 - 17:01
Aren shkruajti:"Te dashur mami dhe babi!
Me ne fund, vendosa te iki. Sic ju kam thene me pare, nuk e bej kete per inatin tuaj apo per t'u hakmarre. Nuk kam si te jem e lumtur e mbyllur brenda kater mureve,ashtu si doni ju. Ndoshta keshtu s'do te jem e lumtur, por prape se prape dua ta provoj nje here."


[/u]

Po ndalem te analizoj vetem kete frazen, nuk besoj se ka ndonje njeri qe nuk eshte gjendur ndonjehere ne kete faze, por gjithesesi, per mendimin tim, liria, apo cdo gje qe duam, asnjehere nuk mund te fitohet "duke bere gati valixhet dhe duke u aratisur", fillimisht jemi njerez, te paisur me fjalen dhe kemi te bejme me njerez, njeriu nese do ka aftesi te gjeje gjuhen e perbashket mes dy paleve, por marrja e valixheve dhe largimi, nuk me duket menyra me e mire per te fituar lirine, perkundrazi, me duket menyra me e keqe, per te hequr dore nga shtylla qe te mbeshteste, me kete nuk dua te them aspak, qe duhet te jemi te varur gjithmone nga familja, apo nga mami dhe babi, por njekohesisht duhet te kemi parasysh se familja, sidoqofte do jete gjithmne prane teje, dhe nuk besoj se ajo do ta meritonte nje largim te tille ne nje menyre kaq te shemtuar.
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Wed 15 Jun 2011 - 17:09
E kam dhen nje her nje mendim ktu po se di pse me qenka fshir :S
Agnesa
Agnesa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1536
<b>Hobi</b> Hobi : Shetitjet, ne ditet me shi!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne shoqerine tuaj!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/12/2010

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Wed 15 Jun 2011 - 17:11
InTeRiStI_vLoNjAt shkruajti:E kam dhen nje her nje mendim ktu po se di pse me qenka fshir :S


Ose, mund te jete alternativa e dyte, qe ne forum mund te kete edhe nje teme tjeter, si kjo dhe ka mundesi qe ju te jeni pergjigjur tek tema tjeter dhe ne kete menyre ju eshte krijuar pershtypja e gabuar qe mund te kene fshire postimin tuaj.
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Wed 15 Jun 2011 - 17:37
Ka mundsi dhe kjo qe the ti flm per shpjegimin Very Happy
MeMories
MeMories
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 1088
<b>Hobi</b> Hobi : Leximi...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Diku Neper Bote...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/12/2011

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Wed 4 Jan 2012 - 20:16
Sikur mbeshtetja e prindrit asgj ste ben te lumt ur. edhe te ikesh gjithher dote vraj ndergjejgja....se ndonjehr do behem i prind dhe vet...:(
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Wed 4 Jan 2012 - 20:28
Kur mendoni se nje njeri ka arritur stadin sa te largohet nga shtepia?

Perse shumica e te rinjve nuk jane gati per ta bere nje hap te tille?

Atehere kur ai eshte rritur tashme,esht pergjegjes i vetes dhe vendimeve qe merr dhe eshte pjekur,,,,sepse smund te pranoj faktin qe djem apo vajza gati ne moshen 30 vjecare te varen e te mbahen nga prinderit akoma si nga ana ekonomike dhe te tjera...duhet dikur te mbeshteten ne kembet e tyre e te mesojne se qe te kesh pare e te bejne nje jete ashtu si ata e deshirojne duhet te punojne e te sakrifikojne...te jene te zotet e vetes se mami me babin sdo jene nje jete te ter aty per tu kujdesur per ta...flas gjithmone per realitetin Shqiptar e rinine e saj..

Shumica e te rinjve nuk jane gati sepse sjane mesuar te marrin alternativa vet ne jete,sepse nuk besojne sa duhet ne veten e tyre nuk e vleresojne dhe per me shume mungojne hapesirat,mundesite ne Shqiperi per te bere nje hap te tille i cili ne te shumtat e rasteve esht thjesht nje deshtim...
Ermira_vlore
Ermira_vlore
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 1245
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : VLORE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Thu 5 Jan 2012 - 8:31
sjam fare per deri sa se kam nje pun!
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Thu 5 Jan 2012 - 11:36
Pse mendoni se eshte zgjidhje ikja nga shtepia edhe pse je i/e afte per te qene i/e pavarur,nese mendon se mund te jesh i/e pavarur duhet te punosh jo vetem per vete por edhe per prinderit e tu,deri dje te kan rritur me shume sakrifica ka pasur raste qe kafshaten e gojes e kan nda per ne e sot une,ti,ai apo te gjithe ne u beme per t'ia kthyer shpinen vetem pse kemi arritur per te qene te pavarur,nuk jetojme ne shtete perndimore qe femija sio te mbush 18 vjec te dal te jetoj vetem,kjo nuk eshte zgjidhje une per veten time nuk kisha mundur nje gje te tille te beja asnjeher ne jete,vetem duke menduar faktin se si me kan rritur dhe si me kan shkolluar.
Osi
Osi
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 32
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Italy
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/01/2012

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Thu 5 Jan 2012 - 12:35
Po flas per vete ika nga shpia ne moshen 16 vjeqare jo nga mosmarrveshja me prinder, jo se doja te isha i pa mvarur por koha dhe kushtet me detyruan....ika me mendjen qe tju ndihmoi prinderve dhe pjeses tjeter te familjes... ishim familje e madhe...po flas per familjen e ngusht....Tentimi i pare deshtoi perfundova ne burg ....kalim ilegal i kufijve....u ktheva ne shtepi pas nje jave ..se si ishte ajo jav e si kam kalu shkon gjat por nje gje po ju them se per nje jav humba 10 kg pesh....Pas 3 muajve tre muaj prap dola nga shtepia dhe arrita ne gjermani ku atje kisha vllaun ....Vllau kishe 19 vjet ....ishte si azilkerkues ne at kohe.....edhe un bera kerkesen e azilit...dhe pas pak me ndihmen e vllaut fillova edhe te punoi....dhe punet ecnin mir,ndihmonim familjen.....ne vitin 1998 vllau kthehet ne luft ks pas 6 viteve qendrimi ne ger.....dhe ne vitin 1999 vritet si pjestar i UQK ...un vazhdova te qendroi ne ger i burim i vetem financiar i fam....pas luftes kthehem ne ks me shpres se do e gjej veten diku me pune ....tentim pa sukses...prap mora valigjet e dola ne Itali ksaj radhe ....gjithmon me mendje me ju ndihmu familjes dhe ktu arrita me gjet pune me siguru leje qendrimin.... Fal zotit vllezer dhe motra u shkolluan dhe u punsuan....Prinderit kan te ardhurat e tyre si Familje te deshmorve....Por tani gjerat ndryshuan edhe tek ne ne ks e ne shqipri kishin qen ma ndryshe.....

Nje gje mund te them se duhet menduar mir para se mi pregadit valigjet se nuk esht e leht ......
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Thu 5 Jan 2012 - 20:30
Besaa shkruajti:Pse mendoni se eshte zgjidhje ikja nga shtepia edhe pse je i/e afte per te qene i/e pavarur,nese mendon se mund te jesh i/e pavarur duhet te punosh jo vetem per vete por edhe per prinderit e tu,deri dje te kan rritur me shume sakrifica ka pasur raste qe kafshaten e gojes e kan nda per ne e sot une,ti,ai apo te gjithe ne u beme per t'ia kthyer shpinen vetem pse kemi arritur per te qene te pavarur,nuk jetojme ne shtete perndimore qe femija sio te mbush 18 vjec te dal te jetoj vetem,kjo nuk eshte zgjidhje une per veten time nuk kisha mundur nje gje te tille te beja asnjeher ne jete,vetem duke menduar faktin se si me kan rritur dhe si me kan shkolluar.


Besa kur mendojme te pa varur nga familja kjo sdo te thote se mendojme se me ikjen e tyre nga shpia do braktisin e as do interesohen me per prinderit por te behen te zote te vetes te shkelin ne kembet e tyre te mesojne si eshte te jetosh e te ndertosh jeten vet,te marresh vendime qe dikur vendoste e ishte pergjegjese familja jote por tani duhet ta besh vete ate (te qenit pergjegjes i vetes e atyre qe ben) Sigurisht qe mundi e sakrificat e prindit nuk harrohen e nuk mohoen dhe eshte me mire kur keta femijet e tyre marrin rrugen e vet ne jete,punojne dhe po ashtu ndihmojne prinderit pa u ren ne qafe per asgje...Ky ishte mendimi im me siper..Dikur femija arrin ne nje moshe qe duhet te eci vete ne jete,ta ndertoj ate me mendimet e forcat e veta,te perballoj veshtiresite qe has per te mesuar se jo gjithmone kur ka nje problem do kete te mbeshtet ne krahun e mamit apo ne xhepin e babit per ti shpetuar asaj..Besoj u kuptova krt

Ermira_Vlore
sjam fare per deri sa se kam nje pun!

Prit ori goce mos e mer me yrysh e ti,ku do vesh?cfare pune!

Ule koken ne studime te dalesh dikushi ne jete se ndryshe ne kleasen punetore tek e cila hyn shumica e popullsise veshtire gjerat shume...  Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? 568197611



Sa per ate qe ka shkruar Osi,mbreslenese e rrenqethese,e te ishte i vetmi!!! Merzitur Skamja ishte nje nga shkaket kryesore qe shumica e te rinjve braktisnin shpite e tyre per nje te ardhme me te mire per veten e familjen...Uroj mundi te ket pas fryte te mira tashme e ti gezoni ato edhe pse me shume sakrifice e lot no smoking
pexha
pexha
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1673
<b>Hobi</b> Hobi : forumet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kamenic
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 16/01/2011

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Thu 5 Jan 2012 - 21:50
kame ikure qe i ri nga shtepija dhe qdo her do te ikja vetum te jem i pa vrur dhe me ate qe edu prindite i rspektoje po vendime mare vet
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Thu 5 Jan 2012 - 22:11
Besaa shkruajti:
Pse mendoni se eshte zgjidhje ikja nga shtepia edhe pse je i/e afte per te qene i/e pavarur,nese mendon se mund te jesh i/e pavarur duhet te punosh jo vetem per vete por edhe per prinderit e tu,deri dje te kan rritur me shume sakrifica ka pasur raste qe kafshaten e gojes e kan nda per ne e sot une,ti,ai apo te gjithe ne u beme per t'ia kthyer shpinen vetem pse kemi arritur per te qene te pavarur,nuk jetojme ne shtete perndimore qe femija sio te mbush 18 vjec te dal te jetoj vetem,kjo nuk eshte zgjidhje une per veten time nuk kisha mundur nje gje te tille te beja asnjeher ne jete,vetem duke menduar faktin se si me kan rritur dhe si me kan shkolluar.


Artemis shkruajti
Besa kur mendojme te pa varur nga familja kjo sdo te thote se mendojme se me ikjen e tyre nga shpia do braktisin e as do interesohen me per prinderit por te behen te zote te vetes te shkelin ne kembet e tyre te mesojne si eshte te jetosh e te ndertosh jeten vet,te marresh vendime qe dikur vendoste e ishte pergjegjese familja jote por tani duhet ta besh vete ate (te qenit pergjegjes i vetes e atyre qe ben) Sigurisht qe mundi e sakrificat e prindit nuk harrohen e nuk mohoen dhe eshte me mire kur keta femijet e tyre marrin rrugen e vet ne jete,punojne dhe po ashtu ndihmojne prinderit pa u ren ne qafe per asgje...Ky ishte mendimi im me siper..Dikur femija arrin ne nje moshe qe duhet te eci vete ne jete,ta ndertoj ate me mendimet e forcat e veta,te perballoj veshtiresite qe has per te mesuar se jo gjithmone kur ka nje problem do kete te mbeshtet ne krahun e mamit apo ne xhepin e babit per ti shpetuar asaj..Besoj u kuptova





Ana e kuptova shume mire se kur ishte qellim vetem se ateher duhet te hiqet tema e pare te lihet vetem e dyta per t'u kuptuar me qarte,me qellim e shenova ashtu se fjala ikje ka nje kuptim tjeter nga ajo qe te dal nga shtepia per te qene i pavarur. Gjithsesi faleminderit  Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? 1286751612
pexha
pexha
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1673
<b>Hobi</b> Hobi : forumet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kamenic
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 16/01/2011

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Thu 5 Jan 2012 - 23:03
po
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Sun 12 Feb 2012 - 11:57
po dhe e jetoj vetem
E askujt
E askujt
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1473
<b>Hobi</b> Hobi : volejboll , psikologjia , romanet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne endrrat e tua...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2011

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Sun 12 Feb 2012 - 14:51
sjam ende gati
e quaj veten shum te vogel per kte hap :Z
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Sun 12 Feb 2012 - 15:32
Aяjαиα shkruajti:Sa te pavarur jemi nga prinderit?
shume sepse qe nga dita qe fillova te punoj e vetemja gje qe pranoj nga ata eshte te jetoj ne te njejten shtepi me ata per te gjitha te tjerat ja dal vet..........
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Sun 12 Feb 2012 - 15:34
po kame jetuar vetem per disa muaj dhe ja dola mir, por tani u ketheva ne itali dhe mendoj se vetem do harxhoja leket e qersa duke jetuar vetem sepse e kame pavarsin time dhe se jetoj me ata tani.........
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 83
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Sun 12 Feb 2012 - 15:44
kam tre vjet fillikat
Sponsored content

 Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur? Empty Re: Te iki nga shtepia? Jam gati te jem e pavarur?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi